USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Będzie nagroda za frekwencję w wyborach

Aktualności

Będzie nagroda za frekwencję w wyborach
13.07
2020

Będzie nagroda za frekwencję w wyborach

Samochodu dla strażaków nie udało się wygrać, ale mieszkańcy gminy Głusk wywalczyli nagrodę za wysoką frekwencję w niedzielnych wyborach prezydenckich. Mają otrzymać 30 tysięcy złotych na doposażenie świetlic, placów zabaw i skwerów w ramach akcji profrekwencyjnej, którą zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Samorząd Lubelszczyzny nagrodzi gminy do 20 tysięcy mieszkańców, sklasyfikowane w czterech regionach, podzielonych według dawnego podziału administracyjnego, czyli - bialskopodlaskiego, chełmskiego, lubelskiego i zamojskiego. W każdym z nich gmina z najwyższą frekwencją otrzyma 50 tysięcy złotych, kolejna - 40 tysięcy, a trzecia na podium - 30 tysięcy złotych.

Rywalizacja o te nagrody okazała się bardzo zacięta, a różnice na podium były minimalne. Według danych Państwowej Komisji Wyborczej największa frekwencja była w gminie Wilkołaz, gdzie zagłosowało 73,90% uprawnionych. Drugie miejsce zajęła Gmina Konopnica z frekwencją na poziomie 73,51%, a trzecie - Gmina Głusk, w której do urn poszło 73,38 wyborców, czyli do pierwszego miejsca zabrakło 0,52%.

Spośród sześciu obwodów w gminie Głusk najbardziej aktywna okazała się Kalinówka, gdzie zagłosowało 76% uprawnionych. O 4% mniejsza frekwencja była w kolejnych trzech obwodach - w Prawiednikach, Dominowie i jednym z dwóch obwodów w Mętowie.

Łącznie w drugiej turze wyborów prezydenckich w gminie Głusk zagłosowało 6447 mieszkańców na 8882 uprawnionych.

Źródło: IAS 24 

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-bedzie-nagroda-za-frekwencje-w-wyborach,23706.html?p=1

Powrót