USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Weryfikacja chętnych na OZE

Aktualności

panele słoneczne na dachu
28.09
2020

Weryfikacja chętnych na OZE

Gmina Głusk przygotowuje się do zakupu i montażu kolejnych instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii. Umowa, potwierdzająca przyznanie na ten cel pieniędzy z Unii Europejskiej jest już podpisana, a kolejnym krokiem będzie weryfikacja listy uczestników projektu.

- Będziemy indywidualnie kontaktować się z mieszkańcami, którzy pierwotnie zgłosili chęć skorzystania z unijnej dotacji. Dofinansowanie procentowo będzie mniejsze niż w poprzednich latach, ale to i tak więcej niż pomoc oferowana w ramach krajowych programów. Ostateczne decyzje o wykorzystaniu dotacji będą należeć do właścicieli nieruchomości. W najbliższym czasie poprosimy ich o potwierdzenie wcześniejszych deklaracji i opłacenie zaliczki w wysokości około 10 procent kosztów instalacji - zapowiada wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

Wartość kosztorysowa projektu przekracza 6 milionów 220 tysięcy złotych, z czego połowę będą stanowić środki unijne.

 

Pieniądze mają być wykorzystane na zakup 243 zestawów ogniw fotowoltaicznych, 133 kolektorów słonecznych, 18 pomp ciepła i 3 kotłów na biomasę. Ich montaż jest planowany na 2021 rok.

Unijna dotacja będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, z którego Gmina Głusk korzystała już w poprzednich latach, gdy realizowała dwa podobne projekty. W pierwszym były instalowane przede wszystkim kolektory słoneczne, a drugi dotyczył wyłącznie ogniw fotowoltaicznych, z których ostatnie zostały zamontowane w tym roku.

 

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-weryfikacja-chetnych-na-oze,24045.html

Powrót