USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Obowiązek meldunkowy

Aktualności

Papierowy dom w ręce
11.02
2021

Obowiązek meldunkowy

W związku z zamieszkiwaniem na terenie gminy Głusk, zwracamy się do Państwa z prośbą o zameldowanie lub zgłoszenie tego faktu do właściwego Urzędu Skarbowego w Lublinie. Dzięki temu część twoich podatków wpłynie do budżetu gminy. Z każdego 1000 zł zapłaconego przez podatnika podatku dochodowego, 380 zł trafia do gminy. Im więcej mieszkańców ma gmina, tym więcej podatków wpływa do budżetu gminnego. Więcej pieniędzy w budżecie oznacza więcej zrealizowanych inwestycji.

Jeśli więc chcesz za swoje pieniądze jeździć po lepszych drogach na terenie naszej gminy, chodzić po nowych chodnikach, pomóc w remontach i wyposażeniu szkół przyjdź do Ewidencji Ludności w Urzędzie Gminy Głusk i złóż wniosek o zameldowanie.

Wówczas twoje pieniądze zostaną wykorzystane na rozwój infrastruktury gminnej, która będzie służyć również tobie i twoim bliskim. Pomyśl o miejscu zamieszkania przy płaceniu podatku!


Jeśli jednak nie chcesz bądź nie możesz obecnie się zameldować, wypełnij i złóż w Urzędzie Skarbowym deklarację ZAP-3, w której jako miejsce zamieszkania wskażesz gminę Głusk. Wówczas również część twojego podatku zostanie przekazana do budżetu gminy.

Jednocześnie informujemy, że Ustawodawca określił meldunek jako nasz bezwzględny obowiązek. Zawarł to w artykułach od 24 do 32 Ustawy o ewidencji ludności. ( Dz.U.2019.1397)

Z góry dziękujemy za zrozumienie naszej prośby.

Powrót