USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Będą pieniądze na drogę w Ćmiłowie

Aktualności

Droga nad stawami
22.04
2021

Będą pieniądze na drogę w Ćmiłowie

Gmina Głusk otrzyma z budżetu państwa dotację na budowę drogi w Ćmiłowie. Wniosek o przyznanie środków na pokrycie połowy kosztów inwestycji został zaakceptowany do dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawny Fundusz Dróg Samorządowych).

- Wsparcie z budżetu państwa chcemy wykorzystać na budowę od podstaw prawie 850 metrów ul. księdza Wachowskiego w Ćmiłowie z włączeniem do ul. Kwiatów Polnych. Oprócz jezdni planujemy budowę chodników i oświetlenia. Szacujemy, że wszystkie prace mogą kosztować ponad 4 miliony 300 tysięcy złotych, z czego około 2 milionów 100 tysięcy stanowi dotacji z RFRD - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

Po ogłoszeniu listy wniosków, które zostały zaakceptowane do realizacji, samorząd czeka teraz na podpisanie umowy, potwierdzającej przyznanie pieniędzy. Jednocześnie gmina przygotowuje przetarg na wykonanie robót, który chce rozstrzygnąć w wakacje. Cała inwestycja powinna być zrealizowana do maja 2022 roku.

Gmina Głusk korzysta z tej formy finansowania inwestycji drogowych od wielu lat. W ubiegłym roku środki z ówczesnego Funduszu Dróg Samorządowych wykorzystała na przebudowę drogi nad stawami w Dominowie i prawie 1 kilometra drogi w Kalinówce. Inwestycja w Dominowie została zrealizowana jeszcze w 2020 roku, natomiast prace w Kalinówce, gdzie, oprócz jezdni z podbudową, trzeba wybudować chodnik, oświetlenie i parking przy miejscowej szkole, powinny się zakończyć w lipcu.

 

(fot. arch. UG Głusk)

Źródło: IAS 24
 
 
Powrót