USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Rada zgodnie za absolutorium dla wójta

Aktualności

Herb Gminy na tle dokumentów
16.06
2021

Rada zgodnie za absolutorium dla wójta

Wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz ma wotum zaufania i absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Podczas sesji, która odbyła się we wtorek 15 czerwca, za przyjęciem uchwał w tych sprawach zagłosowali wszyscy radni.

Plan dochodów na 2020 rok został wykonany w 99%, a wydatków - w 96%.

- Po raz pierwszy od 2016 roku ubiegły rok zamknęliśmy nadwyżką w wysokości ponad 200 tysięcy złotych. Na inwestycje wydaliśmy prawie 25,5 miliona złotych, z czego aż 20 milionów to pieniądze z funduszy unijnych i krajowych - podkreśla w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową Jacek Anasiewicz.

Najwięcej, bo około 6 milionów 800 tysięcy złotych, samorząd wydał na zakończenie drugiego etapu budowy kanalizacji w aglomeracji Lublin. Sieć, która powstała w Mętowie i Głuszczyźnie, była współfinansowana ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Kolejnych prawie 5 milionów złotych gmina wydała na zadania drogowe, realizowane w ramach projektu "Mobilny LOF".

Ponadto, dzięki wsparciu z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ubiegłym roku samorząd wybudował świetlice wiejskie w Głuszczyźnie i Kazimierzówce. Realizacja tych inwestycji kosztowała prawie 1 milion 800 tysięcy złotych, z czego 1 milion to dotacja z PROW.

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-rada-zgodnie-za-absolutorium-dla-wojta,25321.html?p=1

 

Powrót