USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Kompetencje cyfrowe na wyciągnięcie ręki

Aktualności

Uczestnicy przy komputerach
13.07
2021

Kompetencje cyfrowe na wyciągnięcie ręki

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej młodzi mieszkańcy gminy Głusk zdobyli nowe umiejętności cyfrowe, a Biblioteka - Centrum Kultury w Dominowie wzbogaciła się o sprzęt komputerowy. Podsumowaniem projektu, realizowanego we współpracy z Fundacją VCC, będzie festyn, który odbędzie się we wtorek 13 lipca o 13.00 na placu przy urzędzie gminy.

Program "Cyfrowe GOKi w podregionie lubelskim" miał pomóc młodym ludziom nauczyć się rozsądnego korzystania z internetu. W czerwcu grupa dzieci i młodzieży z gminy Głusk brała udział w warsztatach na temat bezpiecznych zachowań w sieci w życiu prywatnym i społecznym oraz w edukacji, a także dotyczących dziennikarstwa on-line.

Zajęcia odbywały się w CK w Dominowie i Szkole Podstawowej w Wilczopolu-Kolonii. Uczestnicy korzystali ze sprzętu kupionego w ramach projektu. Warsztaty prowadził trener Fundacji VCC, która przeszkoliła w zakresie kompetencji cyfrowych również jednego z pracowników centrum kultury.

We wtorkowym festynie, podsumowującym projekt, mogą wziąć udział wszyscy. Oprócz zabaw z animatorami i quizów z nagrodami, organizatorzy zapraszają na warsztaty z robotyki, cyfryzacji i programowania.

(fot. arch. BCK w Dominowie)

Źródło: IAS 24

 

Powrót