USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Coraz więcej zaszczepionych

Aktualności

Szczepienie
30.08
2021

Coraz więcej zaszczepionych

Coraz więcej mieszkańców gminy Głusk szczepi się przeciwko Covid-19. W poniedziałek 30 sierpnia liczba takich osób zwiększyła się o prawie 50. To pacjenci, którzy tego dnia odwiedzili "szczepieniobus" w Dominowie, gdzie przyjęli jednorazową dawkę preparatu Johnson&Johnson.

Organizatorzy akcji byli zaskoczeni frekwencją, która podczas wizyt w innych miejscowościach nie przekracza nawet 10, a w Dominowie zaszczepiło się 46 osób.


Wskaźnik w pełni zaszczepionych mieszkańców gminy Głusk jest jednym z najwyższych w powiecie, ale wciąż wynosi poniżej 42 procent, dlatego Urząd Gminy Głusk zgłosił do wojewody lubelskiego zapotrzebowanie na kolejny przyjazd "szczepieniobusa" do Kazimierzówki. W niedzielę 26 września ma się tutaj odbyć uroczyste otwarcie nowo powstałej świetlicy, które może być okazją do zabezpieczenia się przed czwartą falą koronawirusa dla kolejnych mieszkańców gminy Głusk.

W promocję szczepień włącza się również Ochotnicza Straż Pożarna w Mętowie, która przystąpiła do ogólnopolskiego programu "#SzczepimySię z OSP". Druhowie zapraszają do miejscowej przychodni "Anima", która rejestruje chętnych telefonicznie pod numerem: 81 759 41 66.


(fot. UG Głusk)

Źródło:IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-coraz-wiecej-zaszczepionych,25724.html 

Powrót