USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Z OSP Kliny na Ukrainę

Aktualności

Delegaci
04.11
2021

Z OSP Kliny na Ukrainę

Druhowie z gminy Głusk kolejny raz pomagają strażakom z Ukrainy. W środę 3 listopada odbyło się oficjalne przekazanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który był w dyspozycji OSP Kliny, a teraz będzie służyć jednostce w ukraińskiej Gromadzie Lubieszow w obwodzie wołyńskim.

 

- Pojazd ma około 40 lat, ale dla strażaków z Ukrainy to bardzo cenny nabytek, ponieważ na co dzień korzystają z samochodów nawet 70-letnich. Jednostka w Klinach ma nowy samochód, kupiony dwa lata temu, a przekazany naszym sąsiadom Magirus jest w pełni wyposażony, ma zaledwie 50 tysięcy przebiegu i jest w takim stanie, że może służyć jeszcze przez wiele lat - mówi wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

Po odbiór pojazdu do Dominowa przyjechała czteroosobowa delegacja z wójtem Lubieszowa i szefem tamtejszego wydziału zarządzania kryzysowego.

To drugi taki samochód przekazany przez Gminę Głusk na Ukrainę. W 2019 roku inna gmina partnerska, Litowież, także z obwodu wołyńskiego otrzymała Mercedesa, używanego wcześniej przez OSP Majdan Mętowski.

(fot. UG Głusk)

 

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-z-osp-kliny-na-ukraine-foto,26075.html

 

Powrót