USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Przedświąteczna pomoc dla potrzebujących

Aktualności

Osoby klejące pierogi
23.12
2021

Przedświąteczna pomoc dla potrzebujących

Ośrodek pomocy społecznej, centrum kultury, kilka kół gospodyń wiejskich i szkoła w Mętowie połączyły siły, by wesprzeć potrzebujących mieszkańców gminy Głusk. Razem przygotowały paczki z wigilijnymi potrawami, ozdobami i życzeniami.


- Pierwszą część darów, zebranych w ramach akcji pod hasłem "Wigilia w zaciszu domu", rozwieźliśmy w środę 22 grudnia. Resztę potrzebujący otrzymają w czwartek. Paczki trafią do około 30 osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych, korzystających z naszego wsparcia - mówi Agnieszka Bolibok, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Głusk, który koordynuje akcję.

Podopieczni GOPS otrzymają m.in. wigilijne potrawy, przyrządzone przez pięć kół gospodyń wiejskich z gminy Głusk. KGW Mętów ulepiło pierogi, KGW Wilczopole przygotowało rybę po grecku, KGW Prawiedniki - śledzie, KGW Majdan Mętowski upiekło strucle, a KGW Ćmiłów zaoferowało barszcz z pasztecikami.

W akcji bierze udział także Biblioteka - Centrum Kultury w Dominowie, która przekazała potrzebującym bożonarodzeniowe stroiki, a uczniowie Szkoły Podstawowej w Mętowie dołączyli kartki ze świątecznymi życzeniami.


Oprócz tego dwa koła gospodyń z gminy Głusk wsparło przed świętami także podopiecznych Fundacji Brata Alberta w Lublinie. KGW Dominów i KGW Mętów przekazały około 1000 pierogów "ruskich" oraz z kapustą i grzybami. - Ziemniaki, kapustę i grzyby przygotowałyśmy w domach, a potem 17 pań przez 9 godzin razem lepiło pierogi i gotowało. Deklarowałyśmy przygotowanie dla fundacji 400 pierogów, a wyszło… 600. Dodatkowych 400 trafiło jako świąteczny prezent do naszych znajomych - mówi Janina Dudek z KGW Dominów.

Henryka Mielnik z KGW Mętów dodaje, że członkinie jej koła przyrządziły kolejnych około 400 pierogów, które w tym tygodniu zostały przekazane fundacji.

(fot. organizatorzy)

 

Żródło IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-przedswiateczna-pomoc-dla-potrzebujacych-foto,26327,1.html

 

 
Powrót