USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Promocja debiutanckiej płyty "Małego...

Aktualności

Zespół
12.01
2022

Promocja debiutanckiej płyty "Małego Głuska"

Występem w kościele św. Jakuba Apostoła w Lublinie Zespół Tańca Ludowego „Maly Głusk” zakończył w niedzielę 9 stycznia cykl koncertów, promujących debiutancką płytę. Wcześniej, nowe aranżacje kolęd i pastorałek, grupa prezentowała w kościele Najświętszego Serca Jezusowego oraz Szkole Podstawowej nr 47 także w Lublinie.

Podczas niedzielnego występu w kościele św. Jakuba Apostoła przy ul. Głuskiej w Lublinie, zespół prowadzony przez Aleksandrę Berecką, odpowiadał także za oprawę mszy świętej i wykonał poloneza.

W czwartek 6 stycznia "Mały Głusk" wystąpił w kościele Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kunickiego w Lublinie. Koncert miał również charytatywny wymiar, a dochód był przeznaczony na rzecz Justyny Batyry, która po wypadku potrzebuje specjalnej protezy i rehabilitacji, wartych około 350 tysięcy złotych.

Promocja debiutanckiego albumu rozpoczęła się w grudniu. Kilka dni przed świętami grupa wystąpiła w Szkole Podstawowej nr 47 przy ul. Zdrowej w Lublinie, gdzie, poza świątecznym repertuarem, zaprezentowała polskie tańce ludowe i narodowe. Wśród publiczności byli przedstawiciele Gminy Głusk oraz Rady Dzielnicy Głusk i Miasta Lublin, które wsparły wydanie płyty oraz dyrekcja SP 47 i członkowie Rady Dzielnicy Abramowice. Gminę Głusk reprezentowali m.in.: wójt Jacek Anasiewicz, jego zastępca Adam Kuna, skarbnik Agnieszka Ciszewska, sekretarz Bogusław Kukuryk oraz radne Rady Powiatu w Lublinie - Anna Grzywaczewska i Urszula Paździor.

Na debiutanckim albumie "Małego Głuska" jest 9 kolęd i pastorałek. - To kompilacja popularnych i mniej znanych utworów w nowych aranżacjach. Nagraliśmy m.in. kolędy "Przybieżeli do Betlejem" i "Z narodzenia Pana" oraz "Kaczka pstra" i "Jam jest dutka". Nagrania odbywały się na przełomie listopada i grudnia, a pierwsze egzemplarze płyty spośród ponad 300 zamówionych, zostały wydane pod koniec roku - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej kierownik artystyczny i choreograf "Małego Głuska" Aleksandra Berecka.

W nagraniach wzięły udział dwie grupy ZTL "Mały Głusk" oraz kapela, złożona z profesjonalnych muzyków. W jej składzie znaleźli się: Michał Orkiszewski - skrzypce, Kamil Gosek - kontrabas, skrzypce i bęben, Filip Pysz - trąbka, Hanna Pysz - flet poprzeczny i Jakub Stefaniak - akordeon. W koncertach promujących album występował również, grający na kontrabasie Jakub Michalak.

Debiutancki album "Małego Głuska" można zdobyć u opiekunów zespołu podczas prób, które odbywają się w poniedziałki, wtorki i czwartki między 17.00 a 19.00 w Bibliotece - Centrum Kultury w Dominowie.

Informacje w tej sprawie można uzyskać także mailowo pod adresem: malyglusk@op.pl lub za pośrednictwem profilu zespołu na Facebook’u.

 

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-promocja-debiutanckiej-plyty-malego-gluska-foto,26424.html

Powrót