USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Dokumentacja na przedszkole w...

Aktualności

plac budowy
12.01
2022

Dokumentacja na przedszkole w Wilczopolu i świetlicę w Kalinówce

Gmina Głusk przygotowuje kolejne dwie ważne inwestycje. Wybrała firmy, które mają przygotować dokumentacje projektowe budowy przedszkola w Wilczopolu-Kolonii i świetlicy w Kalinówce, by w przyszłości starać się o dotacje na wykonanie tych zadań.

Budowa przedszkola w Wilczopolu-Kolonii to nie jedyna inwestycja oświatowa, przygotowywana przez samorząd. - Naszym priorytetem jest rozbudowa budynku szkolnego w Prawiednikach o pomieszczenia dla oddziałów przedszkolnych i wczesnoszkolnych. To kilkumilionowe zadanie z już gotową dokumentacją, na które chcieliśmy pozyskać środki z Programu Inwestycji Strategicznych "Polski ład". Za pierwszym razem się nie udało, ale złożymy kolejny wniosek w nowym naborze - zapowiada wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

Rozbudowa szkoły w Prawiednikach i budowa przedszkola w Wilczopolu-Kolonii są odpowiedzią na rosnącą z roku na rok liczbą dzieci. W latach 1995 - 2021 liczba mieszkańców gminy wzrosła dwukrotnie. Szczególnie przybywa młodych ludzi, zwłaszcza rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Już teraz bardziej liczne klasy są dzielone na dwa oddziały, a to generuje wyższe koszty utrzymania szkół. Ponadto brakuje odpowiedniej bazy dydaktycznej, co uniemożliwia prowadzenie zajęć dodatkowych i terapeutycznych zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami uczniów, oraz zaplecza socjalnego, w tym stołówki i świetlicy.

Nowy wniosek o przyznanie dofinansowania na inwestycję w Prawiednikach z "Polskiego Ładu" jest przygotowywany. W środę 12 stycznia Gmina Głusk podpisała również umowy z firmami, które mają opracować dokumentację na zadania w Wilczopolu-Kolonii i Kalinówce. W pierwszym przypadku chodzi o wolnostojący budynek z dwiema kondygnacjami dla 150 dzieci. Dwie kondygnacje będzie mieć także nowy obiekt w Kalinówce, który będzie pełnić m.in. funkcję świetlicy wiejskiej. Opracowanie projektów obydwu inwestycji będzie kosztować ponad 200 tysięcy złotych, a cała dokumentacja ma być gotowa za pół roku.

 

Żródło IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-dokumentacja-na-przedszkole-w-wilczopolu-i-swietlice-w-kalinowce,26426.html

Powrót