USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Remiza OSP w Wilczopolu po rozbudowie

Aktualności

Remiza
14.01
2022

Remiza OSP w Wilczopolu po rozbudowie

Zakończyła się rozbudowa remizy OSP Wilczopole w gminie Głusk. Samorząd pokrył tylko część kosztów, ponieważ na resztę pozyskał pieniądze ze źródeł zewnętrznych.

Z własnych środków gmina sfinansowała przebudowę pomieszczeń na potrzeby OSP, natomiast pieniądze na pokrycie kosztów dotyczących świetlicy, która powstała w nadbudowanej części budynku, pochodziły z funduszy unijnych, pozyskanych w ramach projektu "Kompleksowa rewitalizacja Gminy Głusk".

W remizie OSP w Wilczopolu zostały zmodernizowane pomieszczenia, w tym socjalne i szatniowe, a na poddaszu mieszkańcy mają do dyspozycji 200-metrową świetlicę z kuchnią i łazienkami.

Wszystko kosztowało prawie 1 milion 900 tysięcy złotych, z czego około połowy stanowiły środki, pozyskane na rewitalizację.

Oprócz rozbudowy remizy OSP Wilczopole projekt obejmuje kilka innych zadań, z których większość została już zrealizowana. W 2021 roku gmina rozbudowała świetlicę i zmodernizowała boisko, a także przebudowała drogę gminną w Wilczopolu-Kolonii i zamontowała przy tej trasie oświetlenie oraz utworzyła "Miejsce spotkań" w Żabiej Woli. Wcześniej samorząd wybudował boisko z prawdziwego zdarzenia i zamontował oświetlenie przy drodze w Dominowie oraz zagospodarował na nowo teren wokół świetlicy i wybudował plac zabaw w Głuszczyźnie.

Na ukończeniu są prace, związane z zagospodarowaniem otoczenia stawów w Dominowie, a poza tym trwa rozbudowa świetlicy w Ćmiłowie i przebudowa budynku OSP w Mętowie.

Wartość całej rewitalizacji jest szacowana na ponad 12 milionów złotych, z czego prawie 7,5 miliona złotych to środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.

 

(fot. UG Głusk)

 
 
Źródło: IAS24
 
Powrót