USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Efektywna pomoc rzeczowa dla uchodźców

Aktualności

Samochód z darami
12.05
2022

Efektywna pomoc rzeczowa dla uchodźców

Około 7,5 tysiąca złotych znalazło się na koncie, utworzonym przez OSP Wilczopole i Gminę Głusk, z przeznaczeniem dla uchodźców z Ukrainy. Pieniądze właśnie zostały wykorzystane na zakup żywności, która w czwartek 12 maja trafiła do Caritas w Lublinie.

Specjalne konto zostało utworzone kilka dni po wybuchu wojny w Ukrainie. - Teraz wszystkie zebrane środki przeznaczyliśmy na zakup konserw mięsnych i rybnych, zup instant oraz innych produktów z długim terminem przydatności do spożycia. Pełną paletę darów dostarczyliśmy do Caritas, która rozdysponuje je między potrzebujących - relacjonują organizatorzy czwartkowego transportu.
 
Oprócz żywności gmina cały czas utrzymuje miejsca pobytowe dla obywateli Ukrainy, uciekających przed wojną, którzy mają schronienie w świetlicy w Klinach i bibliotece w Wilczopolu. Jeszcze kilka dni temu w obydwu miejscach było zakwaterowanych osiem osób, ale w sobotę pięć osób z Wilczopola wyjechało w okolice Chersonia, a w środę 11 maja pozostała trójka, która przez prawie dwa miesiące przebywała w Klinach, udała się w podróż do Zaporoża.
 
Pierwsza grupa wróciła do Ukrainy własnym samochodem, natomiast uchodźcy zakwaterowani w Klinach, zostali przewiezieni do Chełma, skąd pociągiem pojechali do Kijowa. Przed wyjazdem zostali serdecznie pożegnani przez mieszkańców, którzy najbardziej zżyli się szczególnie z młodymi Ukraińcami, a zakup biletu od granicy polsko-ukraińskiej do Kijowa sfinansowało uchodźcom Koło Gospodyń Wiejskich w Klinach.
 
Konto OSP w Wilczopolu dla wspierających finansowo osoby chroniące się w Polsce przed wojną pozostaje aktualne. Pieniądze można wpłacać na rachunek o numerze: 71 8689 0007 6600 0200 2000 0030 z dopiskiem "pomoc Ukrainie".


(fot. UG Głusk)
 
Źródło: IAS24
 
 
 
 
Powrót