USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Zbiórka nietypowych odpadów

Aktualności

Odpady wielkgabarytowe
16.05
2022

Zbiórka nietypowych odpadów

Po wiosennych porządkach mieszkańcy gminy Głusk mogą w tym miesiącu w wygodny, łatwy i legalny sposób pozbyć się odpadów wielkogabarytowych. Mobilna zbiórka w poszczególnych miejscowościach odbędzie się w dwóch terminach, z których pierwszy jest wyznaczony na wtorek 17 maja.

Tego dnia do 7.00 nietypowe odpady przed swoje posesje powinni wystawić mieszkańcy miejscowości: Kalinówka, Kazimierzówka, Kliny, Majdan Mętowski, Abramowice Kościelne, Głusk, Wilczopole i Wilczopole Kolonia.

Kolejna zbiórka odbędzie się 31 maja w: Abramowicach Prywatnych, Dominowie, Wólce Abramowickiej, Głuszczyźnie, Prawiednikach, Prawiednikach Kolonii, Żabiej Woli, Ćmiłowie i Mętowie.

W wymienionych terminach właściciele posesji mogą wystawiać m.in. stare: szafy, krzesła, stoły, komody, dywany, materace, wózki dziecięce, rowery i duże zabawki. Zbierany będzie również stary sprzęt elektryczny i elektroniczny, w tym: pralki, lodówki, zmywarki, kuchnie elektryczne, zamrażarka czy duże telewizory. Wszystkie urządzenia muszą być kompletne.

Organizatorzy zbiórki podkreślają, że odpady budowlane, poremontowe i rozbiórkowe oraz zużyte opony nie będą przyjmowane.


(fot. pixabay.com)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-zbiorka-nietypowych-odpadow,27056.html?p=1

 

Powrót