USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Szkoła w Prawiednikach będzie większa

Aktualności

Szkoła wizualizacja
01.06
2022

Szkoła w Prawiednikach będzie większa

Gmina Głusk będzie mieć pieniądze na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Prawiednikach. Z własnego budżetu samorząd pokryje tylko 15 procent kosztów, a na resztę otrzyma wsparcie z drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład".

- Rozpisaliśmy to zadanie na trzy wnioski i wszystkie zostały zaakceptowane. Łącznie otrzymamy na ten cel prawie 12 milionów 900 tysięcy złotych. To bardzo potrzebna inwestycja, bo liczba dzieci uczęszczających zarówno do przedszkola, jak i szkoły podstawowej cały czas rośnie i zaczyna brakować dla nich miejsca. Dlatego chcemy dobudować nowe skrzydło, w którym znajdą się nowe pomieszczenia zarówno dla przedszkolaków, jak i uczniów podstawówki - zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

W nowej części budynku na parterze znajdzie się 5 sal lekcyjnych i jadalnia, natomiast na piętrze będzie 6 sal i świetlica dla szkoły podstawowej.

Wójt Jacek Anasiewicz podkreśla, że gmina ma już pełną dokumentację inwestycji i pozwolenie na budowę. Teraz czeka tylko na promesę, potwierdzającą przyznanie środków z "Polskiego Ładu" i przygotowuje przetarg na wykonanie robót. Ten musi być ogłoszony w ciągu 9 miesięcy od otrzymania promesy, a nowe skrzydło przy szkole w Prawiednikach ma być wybudowane w ciągu 14 miesięcy.

Tablica informacyjna

(fot. wizualizacja UG Głusk)

 

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-szkola-w-prawiednikach-bedzie-wieksza,27139.html?p=1

 

 
Powrót