USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Dziecięce święto znowu razem

Aktualności

Kawałek plakatu
02.06
2022

Dziecięce święto znowu razem

Po przerwie, spowodowanej pandemią, najmłodsi mieszkańcy gminy Głusk będą razem świętować Dzień Dziecka. Rodzinny festyn odbędzie się w sobotę 4 czerwca na obiektach sportowych i placu przy urzędzie gminy w Dominowie.

Przedpołudniowa część imprezy będzie mieć typowo sportowy charakter. O 9.30 rozpocznie się Turniej Piłki Nożnej rocznika 2012 "Łączy nas pasja", organizowany pod patronatem Lubelskiego Związku Piłki Nożnej i Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Głusk. Udział w rywalizacji zapowiedziało 8 ekip, w tym zespoły "Motoru" Lublin, "Lublinianki", "Avii" Świdnik i GLKS Głusk. Dopełnieniem rozgrywek będą konkursy i zabawy sportowe, w tym strzały do celu, żonglerka i rzuty karne oraz pokaz motokrosowy.

Od 12.00 na placu przy Urzędzie Gminy Głusk w Dominowie będą się odbywać występy artystyczne. Na plenerowej scenie zaprezentują się: Zespół Tańca Ludowego "Mały Głusk", grupa taneczna "Domino Jazz", działająca przy centrum kultury w Dominowie, wokaliści ze szkół podstawowych gminy Głusk, grupa teatralna ze świetlicy w Głuszczyźnie, Orkiestra Dęta Gminy Głusk oraz Szkolny Zespół Pieśni i Tańca "Janek i Stefanek" ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mętowie i Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu-Kolonii.

 

Program sobotniego festynu dopełnią pokazy żonglerki flagami i przedstawienie interaktywne "Gęsiareczka" oraz zajęcia pokazowe klubu "Fit Train".

Obchody będą mieć również charytatywny wymiar, ponieważ podczas imprezy będą zbierane pieniądze na leczenie Olka Mańko. Kilkunastomiesięczny chłopiec cierpi na zespół regresji kaudalnej, związany z szeregiem wad dolnej części kręgosłupa i kończyn dolnych. Pomóc może operacja ortopedyczna, na którą trzeba zebrać ponad 300 tysięcy złotych.

Do udziału w zawodach i kibicowania sportowcom oraz wspólnej zabawy zapraszają - wójt, Biblioteka - Centrum Kultury w Dominowie, GLKS Głusk i LZPN.

 

Plakat

(fot. BCK w Dominowie)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-dzieciece-swieto-znowu-razem,27153.html?p=1

 
Powrót