USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Kolejna szkoła zostanie rozbudowana

Aktualności

Szkoła
07.07
2022

Kolejna szkoła zostanie rozbudowana

Gmina Głusk przygotowuje się do rozbudowy Szkoły Podstawowej w Kalinówce. Na razie ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej, a na samą inwestycję chce poszukać pieniędzy w źródłach zewnętrznych.

- Podobnie jak w przypadku szkoły w Prawiednikach, na którą mamy już przyznane środki z Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład", rozbudowa placówki w Kalinówce jest niezbędna ze względu na coraz większą liczbę dzieci. Szacujemy, że z nowej części będzie korzystać prawie pół tysiąca maluchów w wieku przedszkolnym i dzieci klas I - III szkoły podstawowej - zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

Dobudowana część szkoły w Kalinówce będzie mieć trzy kondygnacje i ma być wykonana w technologii energooszczędnej z zastosowaniem m.in. pompy ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej.

Firmy, które chcą przygotować pełną dokumentację tej inwestycji, mogą składać oferty do 12 lipca, a na realizację zadania będą mieć sześc miesięcy.

Wójt gminy Głusk ma nadzieję, że projekt będzie gotowy do końca tego roku, a pierwsze prace uda się rozpocząć w 2023.

Koszty opracowania dokumentacji samorząd pokryje z własnych środków, ale jednocześnie będzie szukać możliwości refundacji tych wydatków i dotacji na wykonanie robót. Jacek Anasiewicz liczy, że takie pieniądze będą dostępne po uruchomieniu nowych środków unijnych, ale terminy ewentualnych naborów wniosków nie są jeszcze znane.


(fot. arch. UG Głusk)

Źródło IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-kolejna-szkola-zostanie-rozbudowana,27348.html?p=1

 

 
Powrót