USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Jest zgoda na zakup działek pod...

Aktualności

Zdjęcie z lotu ptaka na wieś
22.07
2022

Jest zgoda na zakup działek pod rozbudowę szkoły

Gmina Głusk wykonała kolejny krok w sprawie rozbudowy Szkoły Podstawowej w Kalinówce. Podczas sesji w czwartek 21 lipca rada gminy zgodziła się na zakup działek, na których stanie dodatkowa część budynku.

- Chodzi o siedem nieruchomości o łącznej powierzchni około 70 arów. Mamy już wstępne umowy z właścicielami tych gruntów, a decyzja radnych była potrzebna do sfinalizowania zakupu - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

Oprócz zakupu działek samorząd kończy przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej. - Otrzymaliśmy pięć oferty, które teraz są weryfikowane. Najkorzystniejsza propozycja powinna zostać wybrana w najbliższych dniach, a dokumentacja ma być przygotowana w ciągu sześciu miesięcy - dodaje Jacek Anasiewicz.

Rozbudowa placówki w Kalinówce jest niezbędna ze względu na coraz większą liczbę dzieci. Dobudowana część będzie mieć trzy kondygnacje i ma być wykonana w technologii energooszczędnej z zastosowaniem m.in. pompy ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej. Szacuje się, że w przyszłości będzie z niej korzystać prawie pół tysiąca maluchów w wieku przedszkolnym i dzieci klas I - III szkoły podstawowej.

Koszty opracowania dokumentacji samorząd pokryje z własnych środków, ale jednocześnie będzie szukać możliwości refundacji tych wydatków i dotacji na wykonanie robót. Wójt gminy Głusk ma nadzieję, że pierwsze prace uda się rozpocząć w 2023 roku.


(fot. arch. UG Głusk)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-jest-zgoda-na-zakup-dzialek-pod-rozbudowe-szkoly,27434.html?p=1

 

 
Powrót