USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Przetargi na rozbudowę szkoły w...

Aktualności

wizualizacja szkoły
02.08
2022

Przetargi na rozbudowę szkoły w Prawiednikach

Gmina Głusk ogłosiła przetargi na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Prawiednikach. Inwestycja potrwa kilkanaście miesięcy, a większość pieniędzy na ten cel samorząd pozyskał z Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład".

Do istniejącego budynku ma być dobudowana nowa część dydaktyczna, przeznaczona dla oddziałów przedszkolnych i klas IV - VIII, w sumie dla 220 dzieci i młodzieży. Będzie to obiekt dwupiętrowy, wybudowany w technologii budownictwa pasywnego, energooszczędny i zero emisyjny z wykorzystaniem m.in. pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznych. W nowej części będzie około 2100 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Dzięki rozbudowie placówka wzbogaci się o 5 sal lekcyjnych, świetlicę szkolną, sale terapeutyczne i do zajęć indywidualnych z zapleczem sanitarnym, salę wielofunkcyjną do zajęć dodatkowych oraz 4 sale przedszkolne z zapleczem sanitarnym i szatnią, strefę kuchenną ze stołówką oraz pomieszczenia techniczne i magazynowe.

Przy szkole powstanie również nowe trawiaste boisko do piłki nożnej z piłkochwytami, które zostanie ogrodzone i oświetlone.

- Zarówno nowa część dydaktyczna, jak i boisko powstaną na działkach, które wykupiliśmy od poprzednich właścicieli. Rozbudowa szkoły jest niezbędna ze względu na wciąż rosnącą liczbę dzieci - podkreśla wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

Pieniądze z "Polskiego Ładu" powinny wystarczyć na pokrycie 85 procent kosztów, ale te będą znane dopiero po rozstrzygnięciu przetargu na wykonanie robót.

Firmy, które chcą zrealizować tę inwestycję mogą składać oferty do 8 sierpnia, a wszystkie prace powinny zostać wykonane w ciągu 18 miesięcy.


(fot. wizualizacja UG Głusk)

Źródło IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-przetargi-na-rozbudowe-szkoly-w-prawiednikach,27478.html?p=1

 

Powrót