USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Będzie nowe oświetlenie drogowe

Aktualności

Latarnie
04.08
2022

Będzie nowe oświetlenie drogowe

Gmina Głusk kontynuuje budowę nowego oświetlenia ulicznego. Za kilka miesięcy z takiej inwestycji będą się cieszyć użytkownicy drogi w Majdanie Mętowskim i ul. Chmielnej w Kalinówce. Przetarg na wykonanie robót jest ogłoszony, a wszystkie koszty tego zadania gmina pokryje z własnego budżetu.

W Majdanie Mętowskim powstanie prawie 1900 metrów sieci z 31 słupami oraz oprawami LED. Będzie to kontynuacja inwestycji, zrealizowanych w kilku poprzednich latach, a by oświetlić całą trasę w tej miejscowości do wykonania pozostanie jeden odcinek. Z kolei przy ul. Chmielnej w Kalinówce trzeba wybudować sieć o długości prawie 950 metrów i zamontować 20 słupów, również z oprawami LED.

Firmy, które chcą zrealizować te zadania mogą składać oferty do 11 sierpnia, a na wykonanie wszystkich robót będzie sześć miesięcy.

To nie jedyna tego typu inwestycja w gminie Głusk. Trwa wymiana ponad 900 opraw oświetleniowych i modernizacja prawie 80 układów sterowania, współfinansowana z funduszy unijnych. Większość pieniędzy na ten cel będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-bedzie-nowe-oswietlenie-drogowe,27488.html?p=1

 
Powrót