USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Po przetargu na nowe oświetlenie drogowe

Aktualności

Latarnie
07.09
2022

Po przetargu na nowe oświetlenie drogowe

Budowa nowego oświetlenia drogowego w gminie Głusk jest już pewna. Umowa na wykonanie robót w Majdanie Mętowskim (IV etap) i ul. Chmielnej w Kalinówce jest podpisana, a cała inwestycja powinna zostać zrealizowana w ciągu sześciu miesięcy.

W przetargu na wykonanie robót wzięło udział pięć firm. Za najkorzystniejszą członkowie komisji uznali ofertę wykonawcy z Fajsławic o łącznej wartości prawie 450 tysięcy złotych za obydwa zadania.

W Majdanie Mętowskim zostanie wybudowe prawie 1900 metrów sieci i postawić 31 słupów z oprawami LED. Będzie to kontynuacja inwestycji, zrealizowanych w dwóch poprzednich latach, a by oświetlić całą trasę w tej miejscowości do wykonania pozostanie jeden odcinek. Z kolei przy ul. Chmielnej w Kalinówce powstanie sieć o długości prawie 950 metrów z 20 słupami i oprawami LED.

Wszystkie koszty samorząd pokryje z własnego budżetu.

Korzystając ze środków unijnych Gmina Głusk wymienia ponad 900 sodowych opraw oświetleniowych na energooszczędne oprawy ledowe i modernizuje prawie 80 układów sterowania oświetleniem. Większość pieniędzy na tę inwestycję samorząd pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.


(fot. pixabay.com)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-po-przetargu-na-nowe-oswietlenie-drogowe,27669.html?p=1

Powrót