USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Będą nowe inwestycje drogowe

Aktualności

Remont drogi
08.09
2022

Będą nowe inwestycje drogowe

Gmina Głusk podpisała umowy z firmami, które jesienią zrealizują kilka zadań drogowych. Nowe, asfaltowe nawierzchnie zostaną wykonane m.in. w Wilczopolu, Kazimierzówce, Dominowie, Ćmiłowie, Mętowie i Kalinówce.

W większości przypadków zakres robót będzie podobny. Drogowcy mają wyrównać i wzmocnić istniejącą podbudowę oraz wykonać asfaltową nawierzchnię. W Wilczopolu prace będą prowadzone na prawie 700-metrowym odcinku drogi dojazdowej do gruntów rolnych. Koszt robót sięga około 365 tysięcy złotych, z czego 70 tysięcy złotych będzie stanowić dofinansowanie z budżetu samorządu województwa. Zadanie ma być zrealizowane w ciągu 60 dni.

Nowe, asfaltowe nawierzchnie zostaną wykonane również na ul. Lawendowej w Kazimierzówce, na brakującym odcinku drogi gminnej Dominów - Żabia Wola w kierunku Majdanu Mętowskiego, ulicach Borowikowej i Stokrotki w Ćmiłowie oraz w tej samej miejscowości do skrzyżowania z drogą wojewódzką (obok lecznicy dla zwierząt), a także ul. Różanej w Kalinówce i na "drodze za rzeką" w Mętowie, która zostanie również poszerzona. Prace mają być wykonane w ciągu 90 dni na odcinkach o łącznej długości prawie 1900 metrów, a będą kosztować około 1 miliona 280 tysięcy złotych.

W trosce o bezpieczeństwo Gmina Głusk zleciła także wykonanie progów zwalniających na ulicach Radosnej w Mętowie i Pod Dębami w Prawiednikach Kolonii. Za to zadanie samorząd zapłaci ponad 17 tysięcy złotych.

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-beda-nowe-inwestycje-drogowe,27672.html?p=1

 

Powrót