USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności W szkolnych laboratoriach przyszłości

Aktualności

szkoła
05.10
2022

W szkolnych laboratoriach przyszłości

Szkoła Podstawowa w Mętowie w gminie Głusk ma sprzęt, który pozwala uczniom… pospacerować po Dubaju albo zwiedzić Wielki Mur Chiński. Takie możliwości dają pomoce dydaktyczne, które placówka kupiła za pieniądze z programu „Laboratoria przyszłości”.

Sprzęt został kupiony jeszcze w ubiegłym roku szkolnym, ale w pełni jest wykorzystywany od kilku tygodni. Na przykład we wtorek 4 października uczniowie klasy IIIa wzięli udział w zajęciach z elektryczności, chemii, elektrostatyki i hydrostatyki, które poprowadził dyrektor oddziału firmy "Incobex" Konrad Borzęcki, prywatnie tata jednej z uczennic. - To kolejne z cyklu spotkań z udziałem rodziców naszych dzieci, którzy zajmują się działalnością naukową. Poprzednie poprowadził wykładowca Uniwersytetu Przyrodniczego, który spotkał się z uczniami… na łące - mówi wychowawczyni IIIa w SP Mętów Teresa Krzywicka.

Dyrektor placówki Barbara Ufnal-Budzyła podkreśla, że ze sprzętu, kupionego za pieniądze z programu "Laboratoria przyszłości" nie tylko na lekcjach, ale również zajęciach pozalekcyjnych, korzystają wszyscy uczniowie. - Zgodnie z zasadami programu dodatkowe wyposażenie jest wykorzystywane co najmniej przez trzy godziny tygodniowo. Uczniom najbardziej podobają się zajęcia w Wirtualnym Laboratorium Empiriusz i wirtualnym laboratorium wieloprzedmiotowym, gdzie wiele rzeczy można nie tylko zobaczyć, ale również ich doświadczyć - ocenia dyrektor Ufnal-Budzyła.

SP Mętów ma też m.in.: stoły warsztatowe, urządzenia do obróbki drewna i maszynę do szycia w pracowni technicznej, drukarkę 3D i zestaw do nagrywania filmów. Wszystko kosztowało ponad 106 tysięcy, które w całości pochodziły z programu "Laboratoria przyszłości".

Ze środków programu korzystają również pozostałe szkoły w gminie Głusk. Placówka w Kalinówce kupiła sprzęt o wartości 100 tysięcy złotych, a szkoły w Prawiednikach i Wilczopolu wydały nowoczesne urządzenia po 60 tysięcy złotych.

(fot. SP Mętów)

 
Źródło: IAS24
 
 
Powrót