USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Jest umowa na rozbudowę szkoły w...

Aktualności

Wizualizacja
16.11
2022

Jest umowa na rozbudowę szkoły w Prawiednikach

Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Prawiednikach jest już pewna. We wtorek 15 listopada Gmina Głusk podpisała umowę z firmą, która ma wykonać wszystkie prace w ciągu kilkunastu miesięcy, a większość pieniędzy na ten cel będzie pochodzić z Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład".

- Rozbudowa szkoły jest niezbędna ze względu na wciąż rosnącą liczbę dzieci. Realizacja tego zadania będzie kosztować około 18 milionów złotych, z czego 12 milionów 900 tysięcy złotych to środki z "Polskiego Ładu" - mówi wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

Według samorządowych planów do istniejącego budynku szkolnego w Prawiednikach zostanie dobudowana nowa część dydaktyczna, przeznaczona dla oddziałów przedszkolnych i klas IV - VIII, w sumie dla 220 dzieci i młodzieży. Będzie to obiekt dwupiętrowy, wybudowany w technologii budownictwa pasywnego, energooszczędny i zero emisyjny z wykorzystaniem m.in. pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznych. W nowej części będzie około 2100 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Dzięki rozbudowie placówka wzbogaci się o 5 sal lekcyjnych, świetlicę szkolną, sale terapeutyczne i do zajęć indywidualnych z zapleczem sanitarnym, salę wielofunkcyjną do zajęć dodatkowych oraz 4 sale przedszkolne z zapleczem sanitarnym i szatnią, strefę kuchenną ze stołówką oraz pomieszczenia techniczne i magazynowe.

Ponadto przy szkole powstanie nowe trawiaste boisko do piłki nożnej z piłkochwytami, które zostanie ogrodzone i oświetlone.

Wszystkie prace powinny zostać wykonane w ciągu 18 miesięcy.

To nie jedyna taka inwestycja w gminie Głusk, która planuje również rozbudowę szkoły w Kalinówce. Na razie samorząd kończy przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej tego zadania, która ma być gotowa w ciągu sześciu miesięcy.


(fot. UG Głusk)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-jest-umowa-na-rozbudowe-szkoly-w-prawiednikach,28015.html?p=1

zdjęcie grupowe

 

zdjęcie podpisanie umowy

zdjęcie grupowe

 

Powrót