USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Szkoła w Kalinówce przed rozbudową

Aktualności

Szkoła
23.11
2022

Szkoła w Kalinówce przed rozbudową

Szkoła Podstawowa w Kalinówce będzie większa. Na razie Gmina Głusk podpisała umowę z firmą, która opracuje projekt rozbudowy obiektu, a równolegle szuka możliwości sfinansowania inwestycji ze środków zewnętrznych.

- Od wielu lat liczba mieszkańców w naszej gminie rośnie. Są wśród nich rodziny z dziećmi, którym staramy się zapewnić miejsca w placówkach oświatowych. Te mają ograniczone możliwości lokalowe, które chcemy powiększyć. Stąd decyzje nie tylko o przygotowaniach do rozbudowy szkoły w Kalinówce, ale również rozpoczęciu robót w Prawiednikach. Na to drugie zadanie mamy pieniądze z Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład" i podpisaną już umowę z wykonawcą robót - mówi wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

Dobudowana część szkoły w Kalinówce będzie mieć trzy kondygnacje i ma być wykonana w technologii energooszczędnej z zastosowaniem m.in. pompy ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej.

Szczegółowe rozwiązania mają być zawarte w dokumentacji projektowej, która powinna być gotowa za pół roku. Jej opracowanie będzie kosztować ponad 165 tysięcy złotych, które w całości będą pochodzić z budżetu gminy. Jednocześnie samorząd szuka możliwości refundacji tych wydatków i pozyskania dotacji na wykonanie robót.

Szacuje się, że z nowej części szkoły w Kalinówce będzie korzystać prawie pół tysiąca maluchów w wieku przedszkolnym i dzieci klas I - III szkoły podstawowej.


(fot. arch. UG Głusk)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-szkola-w-kalinowce-przed-rozbudowa,28046.html?p=1

 

Powrót