USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Węgiel już w sprzedaży

Aktualności

Węgiel
25.11
2022

Węgiel już w sprzedaży

Gmina Głusk jako jedna z nielicznych w regionie już od kilku dni sprzedaje węgiel na preferencyjnych warunkach. Od wtorku 22 listopada udało się zrealizować ponad 200 wniosków z około 350 złożonych przez mieszkańców.

Gmina kupuje surowiec od Lubelskiego Węgla "Bogdanka", a mieszkańcy mogą go odbierać w dwóch punktach, prowadzonych przez Kowalczyk Zboża w Klinach 85 i Firmę Handlową Dyzma w Abramowicach Prywatnych 152.

- By kupić węgiel po 2 tysiące złotych za tonę trzeba złożyć wniosek, który jest przez nas weryfikowany. Jeśli ta weryfikacja wypadnie pozytywnie, telefonicznie albo pocztą elektroniczną informujemy wnioskodawcę o konieczności dokonania opłaty, a po jej uregulowaniu, zgłasza się po odbiór do wyznaczonego składu. Wpłaty można dokonać gotówką w siedzibie banku na parterze budynku urzędu gminy lub przelewem. Faktura za zakupiony węgiel zostanie przesłana wnioskodawcy w późniejszym terminie listownie. Jeśli dana osoba nie zapłaci za surowiec w ciągu 5 dni roboczych od potwierdzenia, że może go kupić po preferencyjnej cenie, uznajemy, że rezygnuje z zakupu węgla i wtedy bierzemy pod uwagę kolejną osobę z listy według kolejności wpływu wniosków - tłumaczy sekretarz gminy Głusk Bogusław Kukuryk.

Oprócz kolejności złożenia wniosku o terminie odbioru węgla decyduje jego dostępność w "Bogdance", na którą gmina nie ma wpływu.

Osoby, które nie mają własnego transportu, mogą go zamówić za dodatkową opłatą na przykład u właścicieli składów w Klinach i Abramowicach Prywatnych lub innych operatorów.

Dodatkowe informacje, w tym numer konta na opłaty, można znaleźć na stronie: wwwglusk.pl w zakładce "preferencyjny zakup węgla".

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-wegiel-juz-w-sprzedazy,28061.html?p=1

 

Powrót