USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wigilia w domowym zaciszu

Aktualności

jedzenie
23.12
2022

Wigilia w domowym zaciszu

Boże Narodzenie to jedno z najbardziej rodzinnych świąt w roku, ale zdarza się, że przy świątecznym stole zajęte są pojedyncze miejsca. By choć trochę podtrzymać szczególny nastrój Bożego Narodzenia i Nowego Roku samotni mieszkańcy gminy Głusk otrzymali upominki, przygotowane przez miejscowy ośrodek pomocy społecznej, koła gospodyń wiejskich i szkołę w Mętowie.

W ramach kolejnej edycji akcji "Wigilia w zaciszu domu" jej organizatorzy przygotowali potrawy wigilijne dla 30 najbardziej potrzebujących osób, w tym samotnych, starszych i niepełnosprawnych, które z różnych przyczyn sobotnią wigilię i najbliższe święta spędzą samotnie w domu.

Podopieczni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głusku otrzymali m.in.: wigilijne pierogi przygotowane przez KGW w Majdanie Mętowskim, śledzie od KGW w Wilczopolu, piernik od KGW Mętów, kapustę przyrządzoną przez KGW w Ćmiłowie, a także inne produkty na świąteczny stół od kół w Kalinówce, Prawiednikach i Dominowie.

W akcji wzięła udział również reprezentacja Szkoły Podstawowej w Mętowie, która dołączyła do paczek kartki ze świątecznymi życzeniami.

Dołączają się do nich przedstawiciele władz samorządowych gminy Głusk i miejscowego ośrodka pomocy społecznej, którzy dziękują członkiniom kół gospodyń i społeczności szkolnej z Mętowa za pomoc w organizacji tegorocznej "Wigilii w zaciszu domu".

(fot. UG Głusk)

Źródłi: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-wigilia-w-domowym-zaciszu,28218.html?p=1

Powrót