USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Hej kolęda kolęda

Aktualności

kawałek plakatu
04.01
2023

Hej kolęda kolęda

Polskie kolędy i pastorałki należą do najpiękniejszych na świecie. Tych, wykonywanych przez artystów z gminy Głusk po raz pierwszy będzie można posłuchać w plenerze. W Święto Trzech Króli Biblioteka - Centrum Kultury w Dominowie zaprasza na wspólne kolędowanie przy choince. Kolędowy koncert rozpocznie się na placu przy urzędzie gminy o 15.00.

Według synoptyków w najbliższy weekend aura może się zmienić z wiosennej w zimową, ale organizatorzy piątkowego kolędowania wierzą, że pogoda nie pokrzyżuje ich placów. Najpierw jednak zapraszają do sali widowiskowej centrum kultury, gdzie grupa teatralna, prowadzona przez Luizę Tabaczewską zaprezentuje jasełka. Będzie to pierwszy występ dorosłych aktorek z bożonarodzeniowym repertuarem i drugi po przerwie spowodowanej pandemią. W czerwcu minionego roku grupa zaprezentowała "Królewnę Śnieżkę".

Po przedstawieniu uczestnicy piątkowego spotkania przeniosą się na plac przy Urzędzie Gminy w Dominowie, by posłuchać koncertu Orkiestry Dętej Gminy Głusk, a potem wspólnie śpiewać kolędy i pastorałki. O "strawę dla ciała" zadbają panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dominowie.

Wcześniej ich koleżanki z KGW w Mętowie zapraszają na tradycyjny Orszak Trzech Króli. Zbiórka uczestników ulicznych jasełek jest planowana na 10.30 przy remizie OSP w Mętowie, gdzie rozpocznie się przemarsz na uroczystą mszę świętą do kościoła w Ćmiłowie.

Bożonarodzeniowe przedstawienie na świąteczny weekend przygotowują również uczniowie Szkoły Podstawowej w Mętowie. Ich występ odbędzie się w niedzielę 8 stycznia o 15.00.


(fot. BCK w Dominowie)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-hej-koleda-koleda,28250.html

Powrót