USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Jest przetarg na drogę w Prawiednikach

Aktualności

znak roboty drogowe
05.01
2023

Jest przetarg na drogę w Prawiednikach

Gmina Głusk ogłosiła przetarg na budowę drogi z oświetleniem w Prawiednikach. Prace mają być wykonane w ciągu 6 miesięcy, a większość pieniędzy na ten cel samorząd pozyskał z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Nowa droga będzie mieć ponad pół kilometra długości, 5,5 metra szerokości, chodnik, utwardzone pobocza po jednej stronie, zatokę postojową na 15 miejsc, zjazdy indywidualne i publiczne do przyległych działek, odwodnienie i oświetlenie.

Pieniądze z PROW powinny wystarczyć na pokrycie około 60 procent kosztów.

W ten sposób Gmina Głusk chce zapewnić m.in. bezpośredni dojazd do Szkoły Podstawowej w Prawiednikach, która do połowy 2024 roku ma zostać rozbudowana o nową część dydaktyczną ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Poza poprawą bezpieczeństwa mieszkańców nowa trasa połączy drogę powiatową Prawiedniki - Mętów z drogą gminną w Prawiednikach, którą przebiega oznakowany szlak rowerowy. Dzięki temu nie tylko zwiększy się dostępność miejsc ciekawych pod względem turystycznym, znajdujących się przy tym szlaku, ale także atrakcyjność terenów położonych przy drodze, a planowanych pod zabudowę jednorodzinną.

W ramach tej samej inwestycji, ale z własnych środków, gmina chce jeszcze wybudować ponad 200-metrów wodociągu w Prawiednikach, który połączy sieć biegnącą wzdłuż drogi powiatowej z siecią w pasie drogi gminnej.

Firmy, które chcą wykonać wszystkie prace mogą składać oferty do 17 stycznia.

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-jest-przetarg-na-droge-w-prawiednikach,28255.html?p=1

 

Powrót