USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Unijne dotacje na rozwój firm

Aktualności

pieniądze
09.01
2023

Unijne dotacje na rozwój firm

Prowadzący działalność w gminie Głusk i innych gminach, które należą do Lokalnej Grupy Działania "Kraina wokół Lublina", mogą otrzymać z Unii Europejskiej pieniądze na rozwój swoich biznesów. LGD rozpoczęła nabór wniosków o przyznanie dotacji w łącznej wysokości prawie 1 miliona złotych.

O dofinansowanie mogą się starać zarówno osoby fizyczne, jak i osoby prawne, które prowadzą działalność na terenie LGD "Kraina wokół Lublina". W obydwu przypadkach warunkiem uzyskania dotacji jest prowadzenie działalności gospodarczej w ciągu ostatnich 3 lat przez co najmniej 12 miesięcy. Poza tym firma musi być aktywna w dniu złożenia wniosku o przyznanie unijnych środków.

Każdy wnioskodawca może otrzymać 25 tysięcy złotych, a jeśli planuje utworzenie co najmniej 1 etatu, może dostać nawet 140 tysięcy. W pierwszym przypadku mogą to być projekty o maksymalnej wartości 50 tysięcy złotych, a w drugim - do 300 tysięcy złotych. Unijne wsparcie nie może przekraczać 60 procent kosztów kwalifikowalnych.

Nabór wniosków trwa do 11 stycznia 2023 roku.

Oprócz gminy Głusk, o unijną pomoc mogą się ubiegać wnioskodawcy z gmin: Bełżyce, Borzechów, Bychawa, Garbów, Jabłonna, Jastków, Konopnica, Krzczonów, Niedrzwica Duża, Niemce, Strzyżewice, Wólka, Wysokie i Zakrzew.

Więcej informacji na temat naboru można znaleźć na stronie: www.krainawokollublina.pl.

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-unijne-dotacje-na-rozwoj-firm,28263.html?p=1

 

Powrót