USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Kolędowania czas

Aktualności

Kolędowania czas
10.01
2023

Kolędowania czas

Kończy się czas kolędowania w gminie Głusk. Kilka imprez odbyło się w miniony weekend, a finał jest planowany na najbliższą niedzielę.

W Święto Trzech Króli na placu przy choince w centrum gminy w Dominowie miało się odbyć pierwsze kolędowanie w plenerze, ale plany organizatorów pokrzyżowała pogoda. Ze względu na niesprzyjającą aurę występy zostały przeniesione do miejscowego centrum kultury.

Wśród wykonawców była grupa teatralna, prowadzona przez Luizę Tabaczewską, która zaprezentowała jasełka. Był to pierwszy występ dorosłych aktorek z bożonarodzeniowym repertuarem i drugi po przerwie spowodowanej pandemią.

Ponadto ze świątecznym repertuarem wystąpiła Orkiestra Dęta Gminy Głusk pod przewodnictwem Tomasza Szymańskiego i Mateusza Rubaja, a panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dominowie raczyły gości pysznym kremem ziemniaczanym.

Także 6 stycznia KGW w Mętowie zorganizowało tradycyjny Orszak Trzech Króli, a w niedzielę 8 stycznia w miejscowej szkole podstawowej odbyły się jasełka.

Ostatnim akcentem sezonu kolędniczego będzie Gminne Kolędowanie w Szkole Podstawowej w Kalinówce. W niedzielę 15 stycznia o 15.00 zaprezentują się Zespół Tańca Ludowego "Mały Głusk", zespół śpiewaczy "Głuskowianki", Orkiestra Dęta Gminy Głusk i uczniowie z Kalinówki.

(fot. BCK w Dominowie)

Źródło: IAS24
 
Powrót