USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Nagrody za "Kocie drzemki" przyznane

Aktualności

Spiący kot
20.02
2023

Nagrody za "Kocie drzemki" przyznane

O polowaniu, wspinaniu się na meble, skakaniu na parapet, a może o jedzeniu? O czym śnią koty trudno zgadnąć, ale co nieco mogą zdradzić pozycje, w których śpią. Można się im przyjrzeć oglądając zdjęcia, zgłoszone do konkursu fotograficznego "Fota Kota - kocie drzemki...", który zorganizowało Centrum Kultury w Dominowie z okazji Dnia Kota.

Była to trzecia edycja konkursu. W poprzednich kocie indywidualności były oceniane w dowolnych pozach. Tym razem organizatorzy zawęzili tematykę, ograniczając się wyłącznie do zdjęć czworonogów tylko gdy śpią. - Ciekawe okazały się nie tylko pozycje, ale również miejsca, w których sypiają koty i ich towarzystwo. Oprócz łóżka czy fotela koty mogą zasnąć choćby na klawiaturze komputera czy w… pralce i mogą spać razem z pluszakiem albo z psem - podsumowują organizatorzy.

Czytelnicy miejscowej biblioteki i jej filii w Wilczopolu poddali ocenie jurorów ponad 50 propozycji. Trzy najciekawsze zostały nagrodzone, a werdykt został ogłoszony w piątek 17 lutego, czyli w Dniu Kota.

Zdaniem jurorów na pierwszą nagrodę zasłużyła Hanna Król, drugą otrzyma Agnieszka Szalast-Kukawska, zaś trzecie miejsce zajęła Jagoda Czaplińska. Wszystkie autorki są czytelniczkami biblioteki w Dominowie.

To w tym miejscu wszystkie laureatki odbiorą nagrody, a o terminie zostaną poinformowane indywidualnie.

Zdjęcia wszystkich kocich piękności, zgłoszonych do tegorocznego konkursu, można oglądać w galerii na profilu BCK w Dominowie na Facebook’u.
Śpiący kot

Spiący kot

Spiący kot

(fot. BCK w Dominowie)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-nagrody-za-kocie-drzemki-przyznane,28487.html?p=1

 

Powrót