USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Przetarg na drogę w Prawiednikach...

Aktualności

znak roboty budowlane
20.02
2023

Przetarg na drogę w Prawiednikach rozstrzygnięty

Gmina Głusk podpisała umowę z firmą, która wybuduje drogę z oświetleniem w Prawiednikach. Realizacja inwestycji będzie kosztować ponad 2 miliony 280 tysięcy złotych, ale część środków będzie pochodzić z funduszy unijnych.

- W tegorocznym budżecie planowaliśmy na to zadanie ponad 3 miliony złotych. Do przetargu przystąpiło sześć firm, z których każda zaproponowała niższe ceny od wartości kosztorysowej. Ostatecznie wybraliśmy ofertę o prawie 790 tysięcy niższą niż zakładaliśmy, ale to nie oznacza, że zaoszczędzimy na tej inwestycji, ponieważ do kosztów robót trzeba doliczyć odszkodowania za wykup gruntów, potrzebnych do poszerzenia drogi - mówi wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

Nowa droga będzie mieć ponad pół kilometra długości, 5,5 metra szerokości, chodnik, utwardzone pobocza po jednej stronie, zatokę postojową na 15 miejsc, zjazdy indywidualne i publiczne do przyległych działek, odwodnienie i oświetlenie.

Prace potrwają 6 miesięcy, a około 60 procent kosztów gmina pokryje dotacją z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W ramach tej samej inwestycji, ale z własnych środków, samorząd wybuduje prawie 200-metrów wodociągu w Prawiednikach, który połączy sieć biegnącą wzdłuż drogi powiatowej z siecią w pasie drogi gminnej.

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-przetarg-na-droge-w-prawiednikach-rozstrzygniety,28494.html

 

Powrót