USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Turniej halówki dla Rafała Lembowicza

Aktualności

Płka gra
22.02
2023

Turniej halówki dla Rafała Lembowicza

Tegoroczny Halowy Turniej Piłki Nożnej, organizowany przez Gminny Ludowy Klub Sportowy Głusk, będzie mieć charakter charytatywny. W zawodach, które odbędą się w pierwszą niedzielę marca, mogą wziąć udział także drużyny spoza gminy Głusk, a podczas rozgrywek będą zbierane pieniądze na rehabilitację Rafała Lembowicza.

To były zawodnik GLKS Głusk, ojciec 4 dzieci i dziadek, który od kilku lat choruje na stwardnienie rozsiane. W ubiegłym roku jego stan pogorszył się na tyle, że Rafał Lembowicz przestał jeździć samochodem, co było ważnym elementem jego pracy. Teraz za zgodą pracodawcy pracuje zdalnie, ale potrzebuje środków na lekarstwa, zabiegi i rehabilitację.

Byłemu koledze z boiska chce pomóc GLKS Głusk, który zachęca do udziału w marcowych zawodach. - Turnieje, które organizowaliśmy w poprzednich latach, odbywały się w dość sztywnych ramach, m.in. z udziałem tylko piłkarzy z gminy Głusk. Tegoroczna impreza będzie trochę przypominać zabawę, ponieważ naszym głównym celem jest zebranie jak największej kwoty pieniędzy dla Rafała - mówi pełnomocnik GLKS Głusk Konrad Borzęcki.

Charytatywny Turniej o Puchar Wójta Gminy Głusk w piłce halowej odbędzie się w niedzielę 5 marca o 9.00 w sali gimnastycznej w Mętowie, ale zainteresowane drużyny mogą się zapisywać już teraz. Mecze będą rozgrywane między zespołami, złożonymi z co najmniej 4 zawodników pola i bramkarza w wieku co najmniej 16 lat z dowolnej części regionu czy kraju. Mogą to być nie tylko typowo męskie ekipy, ale również mieszane.

Zapisy zainteresowanych drużyn odbywają się mailowo pod adresem: krzysztof.listos@vp.pl

Powrót