USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Zanim będą dotacje na sieć wodociągową

Aktualności

Zawór wodociągowy
24.02
2023

Zanim będą dotacje na sieć wodociągową

Gmina Głusk przygotowuje się do naboru wniosków o przyznanie nowych dotacji z funduszy unijnych. Na razie ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentów niezbędnych do ubiegania się o dofinansowanie na rozbudowę systemu zaopatrzenia w wodę.

Oprócz nowych fragmentów sieci wodociągowej w częściach gminy, gdzie powstają nowe budynki mieszkalne, planujemy budowę tak zwanych spinek, które w przypadku odcięcia dostaw wody z jednego ujęcia pozwolą na zaopatrywanie odbiorców z innego źródła. W planach mamy również budowę pompowni, która zapewni odpowiednie ciśnienie wody w sieci oraz remont jednego z naszych ujęć - mówi zastępca wójta gminy Głusk Adam Kuna.
 
Ogłoszony właśnie przetarg dotyczy opracowania dokumentacji projektowej i kosztorysowej budowy wodociągu w ulicach Irysowej, Białej, Chmielnej i Kardamonowej w Kalinówce, w Wilczopolu-Kolonii, Klinach oraz w Ćmiłowie i Prawiednikach Kolonii.
 
W wymienionych miejscowościach łącznie powstanie prawie 5,5 kilometra sieci. Nowa pompownia w Ćmiłowie ma zapewnić odpowiednie ciśnienie wody dla odbiorców w Prawiednikach, Prawiednikach Kolonii oraz ulicach Lazurowej i Leśny Zakątek w Mętowie. Z kolei do przebudowy jest planowane ujęcie w Wilczopolu Kolonii.
 
Potencjalni autorzy projektów i kosztorysów mogą składać oferty do 28 lutego, a cała dokumentacja powinna być gotowa w ciągu pięciu miesięcy. Jej przygotowanie Gmina Głusk sfinansuje z własnych środków, a na realizację robót chce pozyskać środki unijne, które będą dostępne prawdopodobnie w lipcu tego roku.
 
(fot. sxc.hu)
 
Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-zanim-beda-dotacje-na-siec-wodociagowa,28507.html
 
Powrót