USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Komunikat

Aktualności

pieniądze
27.02
2023

Komunikat

Szanowni Państwo. Jeśli kupiłeś lub wybudowałeś dom w naszej gminie i mieszkasz - zamelduj się lub zgłoś ten fakt do Drugiego Urzędu Skarbowego. Dzięki temu cześć twoich podatków wpłynie do budżetu Gminy. Z każdego 1000 zł zapłaconego przez podatnika podatku dochodowego, 380 zł trafia do gminy. Im więcej mieszkańców ma gmina, tym więcej podatków wpływa do budżetu gminnego. Więcej pieniędzy w budżecie oznacza więcej zrealizowanych inwestycji.

 

Jeśli więc chcesz za swoje pieniądze jeździć po lepszych drogach na terenie naszej gminy, chodzić po nowych chodnikach, pomóc w remontach i wyposażeniu szkół przyjdź do Ewidencji Ludności w Urzędzie Gminy i złóż wniosek o zameldowanie. Wówczas twoje pieniądze zostaną wykorzystane na rozwój infrastruktury gminnej, która będzie służyć również tobie i twoim bliskim.

Pomyśl o miejscu zamieszkania przy płaceniu podatku!

Jeśli jednak nie chcesz bądź nie możesz obecnie się zameldować, wypełnij i złóż w Urzędzie Skarbowym stosowną deklarację, w której jako miejsce zamieszkania wskażesz Gminę Głusk. Wówczas również część twojego podatku zostanie przekazana do budżetu Gminy.

Mamy nadzieję, że wpływy związane z nowo zarejestrowanymi podatnikami częściowo zrekompensują straty wywołane przez zmiany legislacyjne w systemie podatkowym, gdzie budżet gminy starci w tym roku ok. 8 mln zł. Dlatego szczególnie teraz ważne jest rozliczanie podatków w naszej gminie.

 

Powrót