USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wiosenne porządki przy drogach

Aktualności

Wiosenne porządki przy drogach
07.03
2023

Wiosenne porządki przy drogach

Topniejący śnieg nie tylko zwiastuje nadchodzącą wiosnę, ale również odsłania to czego przez kilka zimowych miesięcy nie było widać, na przykład śmieci zalegające przy drogach. Gmina Głusk i Powiat Lubelski wspólnie zadbały o to, by problem ten nie dotyczył drogi powiatowej Dominów - Skrzynice.

Obydwa samorządy ustaliły, że gmina postara się o zebranie odpadów przy wspomnianej trasie, a powiat zorganizuje ich transport.

Przez dwa dni pracownicy gospodarczy Urzędu Gminy Głusk uporządkowali prawie 3-kilometrowy odcinek drogi powiatowej, przy którym znaleźli m.in. duże ilości puszek, butelek czy nawet odpadów remontowo-budowlanych. Łącznie zebrali około 7 metrów sześciennych śmieci, które już zostały zabrane przez Zarząd Dróg Powiatowych w Bełżycach.

Wśród odpadów znaczną część stanowiły opony, które mieszkańcy gminy Głusk mogą oddawać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Dominowie. Zgodnie z regulaminem, przyjętym przez radę gminy, każdy właściciel nieruchomości może przekazać w ciągu roku za darmo do PSZOK 4 opony.

Sprzątanie drogi Dominów - Skrzynice to pierwsza, ale nie jedyna taka akcja w gminie Głusk. W drugiej połowie kwietnia podobną planują Rada Sołecka i OSP Prawiedniki.


(fot. UG Głusk)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-wiosenne-porzadki-przy-drogach,28565.html?p=1

 

Powrót