USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Droga Kolonia Wilczopole - Majdan...

Aktualności

roboty drogowe
20.04
2023

Droga Kolonia Wilczopole - Majdan Mętowski przed rozbudową

Gmina Głusk kontynuuje inwestycje, na które ma przyznane dofinansowanie z Rządowego funduszu Rozwoju Dróg. Po ul. Lipowej w Kalinówce teraz samorząd ogłosił przetarg na rozbudowę drogi Kolonia Wilczopole - Majdan Mętowski.

Zakres robót w obydwu przypadkach jest podobny. Trzeba poszerzyć jezdnię do 5,5 metra, a także wybudować chodnik i oświetlenie. - Prace między Kolonią Wilczopole a Majdanem Mętowskim są planowane na odcinku o długości prawie 1700 metrów, a szeroki na 2 metry chodnik powstanie po jednej stronie jezdni i będzie mieć ponad 300 metrów długości. W planach jest również budowa ponad 1100 metrów linii oświetlenia drogowego z 30 latarniami i oprawami LED - wylicza wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

Potencjalni wykonawcy robót mogą składać oferty do 5 maja, a na realizację całej inwestycji będzie sześć miesięcy. Jeśli zaproponowane ceny nie przekroczą wartości kosztorysowej, dotacja z RFRD wystarczy na pokrycie połowy kosztów.

Tak jak w przypadku ul. Lipowej w Kalinówce tak i w tym przypadku dofinansowanie nie obejmuje kosztów odszkodowania za grunty, potrzebne do poszerzenia jezdni, za które samorząd musi zapłacić właścicielom z własnego budżetu.

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-droga-kolonia-wilczopole-majdan-metowski-przed-rozbudowa,28796.html

 

Powrót