USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wiosenne sprzątanie łąk i wygonów

Aktualności

Wiosenne sprzątanie łąk i wygonów
25.04
2023

Wiosenne sprzątanie łąk i wygonów

Około 2,5 tony śmieci, załadowanych w 111 worków, zebrali w minioną sobotę uczestnicy „Operacji Czysta Rzeka”, która odbyła się w Prawiednikach i okolicy. Najbliższe otoczenie sprzątało prawie 50 mieszkańców, którzy nie kryli zdziwienia swoimi odkryciami.

Uczestnicy akcji znaleźli 14 opon, zderzak, 3 nadkola i tapicerkę oraz setki butelek, tak zwanych małpek, i aluminiowych puszek.

Wolontariusze przeszli łącznie ponad 30 kilometrów, sprzątając łąki nad Bystrzycą, ul. Osmolicką wzdłuż Bystrzycy, Wygon Mętowski, Wygon Szkolny, Wygon Strażacki oraz "Poprzeczkę do Polanówki".

Najmłodszy uczestnik akcji miał 8 lat, a najstarszy 81.

Podobnie jak podczas akcji, które były organizowane wcześniej w innych miejscowościach gminy Głusk, wolontariusze otrzymali od miejscowego samorządu jednorazowe rękawiczki i worki. Gmina podstawiła również kontener na zebrane odpady, które jeszcze w sobotę zostały odebrane.

Organizatorzy "Operacji Czysta Rzeka" w Prawiednikach zaznaczają, że czeka ich jeszcze wyciągnięcie z rzeki 6 - 7 opon ciągnikowych, ale do tego jest potrzebny ciężki sprzęt, specjalny transport i wyższa temperatura wody w rzece.

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-wiosenne-sprzatanie-lak-i-wygonow-foto,28821,1.html

(fot. organizatorzy)

 
Powrót