USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Trzecie wspólne sprzątanie w Mętowie

Aktualności

Trzecie wspólne sprzątanie w Mętowie
28.04
2023

Trzecie wspólne sprzątanie w Mętowie

Wiosna w Mętowie będzie ładniejsza. O najbliższe otoczenie zadbali sami mieszkańcy, którzy razem sprzątali Mętów i okolice.

- Na wspólnym sprzątaniu spotkaliśmy się po raz trzeci, ale zainteresowanie wolontariuszy tym razem było ogromne. Gdy zaczynaliśmy rok i dwa lata temu przychodziło po 10, może kilkanaście osób. Tym razem w dwudniową akcję zaangażowało się ponad 20 dorosłych mieszkańców oraz prawie 200 uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Mętowie - relacjonuje pomysłodawca i koordynator wspólnego sprzątania Damian Gerhand.

Wolontariusze zbierali odpady nie tylko w Mętowie, ale również na okolicznych łąkach i w przydrożnych rowach oraz w rzece Czerniejówce, na której utworzyły się tamy ze śmieci.

Na liście swoich "odkryć" uczestnicy akcji mają nie tylko szklane i plastikowe butelki czy puszki, ale również sprzęt RTV, małe i duże opony, a nawet… toaletę.

Łącznie udało się zebrać ponad 100 worków z odpadami i zapełnić kontener, który zapewniła gmina. Akcję wsparli również pomysłodawcy "Operacji Czysta Rzeka" oraz strażacy z OSP Mętów, którzy pomogli w transporcie śmieci.

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-trzecie-wspolne-sprzatanie-w-metowie-foto,28831,1.html

 

Powrót