USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Nakrętki pomocy

Aktualności

grafika z napisem Zbiórka nakrętek dla Wojtka jerzyny
14.08
2023

Nakrętki pomocy

Żeby pomóc chorym nie zawsze trzeba przekazywać pieniądze. Czasami wystarczą... plastikowe nakrętki. Mieszkańcy gminy Głusk mogą je wrzucać do specjalnego pojemnika, który znajduje się w Bibliotece - Centrum Kultury w Dominowie.

Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na pomoc dla 11-letniego Wojtka Jarzyny, który cierpi na zespół Dandy’ego Walkera. Choroba objawia się wodogłowiem, nieprawidłowym napięciem mięśniowym i oczopląsem.

Nakrętki można wrzucać do pojemnika, który jest ustawiony na drugim piętrze BCK przy windzie.
 

Taka pomoc nic nie kosztuje. Wystarczy przed wyrzuceniem pustej butelki czy innego pojemnika odkręcić nakrętkę, a po uzbieraniu większej ilości, wrzucić je do specjalnego pojemnika. W ten sposób nie tylko można pomóc potrzebującym, ale również zadbać o środowisko. Korki są bowiem przetwarzane, ale by pomoc była skuteczna potrzebne są duże ilości surowca. Przykładowo na sfinansowanie zakupu specjalistycznego wózka inwalidzkiego potrzeba około 5 ton nakrętek.

Pomóc Wojtkowi Jarzynie można także wpłacając dobrowolne datki na konto Fundacji Espero - Nadzieja dla Dzieci w Warszawie o numerze: 75 1020 1042 0000 8102 0453 3352. W tytule wpłaty należy wpisać "Darowizna Wojciech Jarzyna".


(fot. organizatorzy)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-nakretki-pomocy,29371.html?p=1

 

Powrót