USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Konkurs dożynkowy nieco inaczej

Aktualności

Kawałek plakatu
17.08
2023

Konkurs dożynkowy nieco inaczej

Tegoroczny konkurs wieńców dożynkowych w gminie Głusk będzie przebiegać w nieco innej formule niż dotychczas. Propozycje można składać do 30 sierpnia, a wyniki będą znane w pierwszą niedzielę września.

- Decyzję o wyborze najładniejszych kompozycji postanowiliśmy oddać… samym autorom. W jury znajdą się przedstawiciele wszystkich grup wieńcowych, które zgłoszą się do konkursu, z zastrzeżeniem, że nie mogą głosować na własne wieńce - zapowiadają organizatorzy z Biblioteki - Centrum Kultury w Dominowie.

 
Lista uczestników jest już otwarta. Poza sposobem oceniania pozostałe warunki konkursu nie zmieniają się. Każda grupa reprezentująca sołectwo, koło gospodyń wiejskich lub ogródek działkowy może zgłosić jeden wieniec tradycyjny lub współczesny. Wszystkie będą oceniane w jednej kategorii, a za najładniejsze kompozycje jury przyzna nagrody finansowe.

Karta zgłoszeniowa i pełny regulamin konkursu są dostępne na stronie: kultura.glusk.pl.

Najpiękniejsze kompozycje zostaną wybrane i nagrodzone podczas gminnego święta plonów 3 września w Dominowie.

Gwiazdą tegorocznych dożynek będzie folkowo-rockowy zespół "InoRos". Początkowo grupa, która powstała w 2006 roku, występowała na lokalnych imprezach, ale w 2011 wystąpiła w telewizyjnym programie "Must Be The Music", w którym doszła do finału. Rok później zespół nawiązał współpracę z Liberem, której efektem była m.in. piosenka "Czyste szaleństwo". Utwór trafił na czołowe pozycje list przebojów kilku stacji radiowych i telewizyjnych, a także zajął drugie miejsce w konkursie na hymn reprezentacji Polski w piłce nożnej na EURO 2012. "Czyste szaleństwo" znalazło się nawet na piłkarskiej składance obok takich gwiazd jak Shakira, Oceana, Michel Telo czy Snoop Dogg. W maju 2012 roku ukazała się również pierwsza autorska płyta "InoRos" zatytułowana "Dobre Yes" m.in. z piosenką "Kiedyś obiecałaś", a w maju 2014 kolejna, pod tytułem "Warto Było", promowana singlem "Kolejne Dni".

Obecnie grupa występuje w składzie: Kamil Kowalcze - śpiew, Mateusz Janiczak - śpiew i gitara basowa, Łukasz Bodura - gitara elektryczna, Kuba Bednarz - śpiew i skrzypce, Jakub Kluś - śpiew, skrzypce, akordeon i dudy podhalańskie oraz Adrian Rybka - instrumenty perkusyjne.


(fot. arch. BCK w Dominowie)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-konkurs-dozynkowy-nieco-inaczej,29401.html?p=1

 

Plakat dożynkowy
Powrót