USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Druga inwestycja z RFRD potwierdzona

Aktualności

Koparka
21.08
2023

Druga inwestycja z RFRD potwierdzona

Rozbudowa drogi Kolonia Wilczopole - Majdan Mętowski jest pewna. Gmina Głusk właśnie podpisała umowę z wykonawcą robót, a inwestycja będzie współfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Spośród czterech ofert, rozpatrywanych w przetargu na wykonanie robót, najkorzystniejszą propozycję złożyła spółka z Kraśnika i to ona zajmie się realizację tego zadania. Koszt inwestycji nieznacznie przekroczy 4 miliony złotych, z czego połowę będzie stanowić dotacja z RFRD - mówi wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz. 

Na odcinku o długości prawie 1700 metrów drogowcy poszerzą jezdnię do 5,5 metra, a także wybudują chodnik i oświetlenie. Wszystkie prace mają być wykonane w ciągu jedenastu miesięcy.

To jedno z dwóch zadań, które Gmina Głusk zrealizuje w tym roku, korzystając ze środków RFRD. Z części funduszu, przeznaczonej na remonty, samorząd poprawi nawierzchnię na ul. Sasankowej w Abramowicach Prywatnych i Kalinówce. Prace będą prowadzone na odcinku o długości 790 metrów, na którym zostanie położona nowa nawierzchnia z asfaltu. 

Umowa z wykonawcą została podpisana w lipcu, a cała inwestycja ma być zrealizowana w ciągu sześciu miesięcy. 

Prace będą kosztować prawie 380 tysięcy złotych, z czego połowę będą stanowić środki z budżetu państwa. 

http://ias24.eu/aktualnosci,glusk-druga-inwestycja-z-rfrd-potwierdzona,29421.html

Powrót