USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Zanim uczniowie wrócą do szkół

Aktualności

Wójt z Derektorami szkół
30.08
2023

Zanim uczniowie wrócą do szkół

U progu nowego roku szkolnego trzy dyrektorki szkół w gminie Głusk odebrały akty powierzenia stanowisk na nową kadencję, a 14 nauczycieli otrzymało akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego. Uroczyste wręczenie dokumentów odbyło się podczas sesji rady gminy we wtorek 29 sierpnia.

Stanowiska dyrektorów zostały obsadzone w Szkole Podstawowej w Kalinówce, Zespole Szkół w Mętowie i Publicznej Szkole Podstawowej w Prawiednikach.

Czwartą kadencję jako dyrektor SP w Kalinówce rozpocznie Małgorzata Guellard, która sprawuję tę funkcję od 1 września 2008 roku. W prowadzonej przez nią placówce w nowym roku szkolnym w 32 oddziałach będzie się uczyć prawie 690 uczniów.

Barbara Ufnal-Budzyła pozostaje na stanowisku dyrektora szkoły w Mętowie od 1 września 2012 roku. Przez pierwszych 5 lat kierowała zespołem szkół, potem przez 6 lat była dyrektorem szkoły podstawowej, a od 1 września ponownie będzie pełnić tę funkcję w zespole szkół, który powstał po połączeniu podstawówki z oddziałami przedszkolnymi i nowym przedszkolem. Od 1 września w Mętowie w 22 oddziałach będzie się kształcić około 500 uczniów.

Nowym dyrektorem PSP w Prawiednikach została Monika Flis, która do tej pory pełniła funkcję wicedyrektora. Zastąpi na tym stanowisku Marię Jakubczyk, która przez rok była dyrektorem placówki, a od września obejmie stanowisko wicedyrektora. W szkole w Prawiednikach od 1 września praca będzie się odbywać w 9 oddziałach, przygotowanych dla prawie 220 uczniów.

Wszystkie stanowiska zostały obsadzone w wyniku konkursów, a wymienione dyrektorki jako jedyne wzięły w nich udział.

14 nauczycieli ze wszystkich szkół, prowadzonych przez Gminę Głusk, przystąpiło na początku sierpnia do egzaminu na stopień nauczyciela mianowanego. Każdy uzyskał maksymalną liczbę punktów, a podczas wtorkowej sesji złożył ślubowanie i odebrał akt nadania. Taki dokument otrzymały po 3 osoby ze Szkoły Podstawowej w Wilczopolu-Kolonii i Szkoły Podstawowej w Kalinówce oraz po 4 nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Mętowie i Publicznej Szkoły Podstawowej w Prawiednikach.

Stopień nauczyciela mianowanego z SP w Wilczopolu Kolonii zdobyły Edyta Cichosz, Katarzyna Godyńska i Jolanta Sawicka. Akty nadania wyższego stopnia zawodowego z SP w Kalinówce otrzymały Karolina Ładosz, Magdalena Szymańska i Agnieszka Świstowska-Huszaluk. Z ZS w Mętowie ślubowanie złożyły Wioletta Ciupak, Julia Ćwikła, Jolanta Majerowicz i Sylwia Wójcik. Listę nowych nauczycieli mianowanych uzupełniają przedstawicielki PSP w Prawiednikach - Agnieszka Czerwińska, Dominika Pędzisz, Karolina Pilsak i Ewa Zaroślińska.

Podczas wtorkowej sesji nowe dyrektorki odebrały akty powierzenia stanowisk na nową kadencję, a nauczycielki akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego z rąk wójta gminy Głusk Jacka Anasiewicza i przewodniczącej rady gminy Sylwii Jurek.

 

(fot. UG Głusk)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-zanim-uczniowie-wroca-do-szkol-foto,29461.html

 

Powrót