USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Uroczyste otwarcie świetlicy w Mętowie

Aktualności

Uroczyste otwarcie świetlicy w Mętowie
15.09
2023

Uroczyste otwarcie świetlicy w Mętowie

Mieszkańcy Mętowa mają świetlicę z prawdziwego zdarzenia. Uroczyste otwarcie obiektu, który powstał po przebudowie i rozbudowie siedziby miejscowej jednostki OSP, odbędzie się w niedzielę 17 września o 14.00.

W ramach inwestycji na parterze część klatki schodowej i główne wejście do obiektu zostały przebudowane, a na poddaszu zostały wyburzone istniejące ściany i dobudowana nowa kondygnacja. Obecnie na parterze swoją siedzibę nadal ma OSP, a na poddaszu mieści się nowa świetlica z aneksem kuchennym. Na dobudowanej kondygnacji do wykorzystania jest 230 metrów kwadratowych powierzchni, gdzie oprócz świetlicy zostało wygospodarowane pomieszczenie wielofunkcyjne do organizacji zajęć ruchowych z szatnią, pralnią i sanitariatami. Budynek został również przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Wszystko kosztowało ponad 2 miliony 200 tysięcy złotych, z czego prawie 1 milion 80 tysięcy stanowiły środki z Unii Europejskiej i budżetu państwa. 

"Nadbudowa i przebudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Mętów" to ostatnie z kilku zadań objętych projektem pn. "Kompleksowa rewitalizacja Gminy Głusk" finansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.

W ramach tego projektu miejscowy samorząd m.in.: przebudował boisko w Wilczopolu-Kolonii, rozbudował świetlice także w Wilczopolu-Kolonii i w Ćmiłowie, wybudował "Miejsca spotkań" w Żabiej Woli oraz na nowo zagospodarował otoczenia stawów w Dominowie.

Realizacja wszystkich zadań kosztowała ponad 13 milionów 385 tysięcy złotych, w tym 6 milionów 660 tysięcy złotych to pieniądze z EFRR, ponad 780 tysięcy złotych z budżetu państwa, a pozostałe środki to wkład własny Gminy Głusk.
 
Loga dofinansowania

(fot. UG Głusk)

Powrót