USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Jubileusz GLKS Głusk

Aktualności

Puchar
18.09
2023

Jubileusz GLKS Głusk

30 lat temu powstał Gminny Ludowy Klub Sportowy Głusk. Z tej okazji byli i obecni zawodnicy sekcji piłki nożnej i tenisa stołowego, trenerzy, działacze i założyciele klubu oraz członkowie Fanklubu GLKS spotkali się w sobotę w Ćmiłowie na walnym zebraniu, połączonym z obchodami jubileuszu.

Podczas spotkania w sali widowiskowej OSP Ćmiłów uczestnicy walnego zebrania wybrali nowy zarząd klubu. Prezesem kolejną kadencję będzie Sylwester Szymański, wiceprezesem pozostanie Piotr Gęca, a kolejnym wiceprezesem został Rafał Rubaszko, który zastąpił w zarządzie Michała Banacha.

Z okazji jubileuszu zasłużeni piłkarze i działacze zostali uhonorowani przez Lubelski Związek Piłki Nożnej oraz przedstawicieli władz samorządowych gminy Głusk. Wiceprezes LZPN Robert Gromysz przekazał prezesowi GLKS Sylwestrowi Szymańskiemu okolicznościowy puchar i prezent w postaci piłek, a także wręczył odznaki przyznane przez zarząd związku.

Prezes Szymański znalazł się również wśród odznaczonych "Złotą Odznaką Honorową LZPN". Otrzymali ją także inni byli zawodnicy - Krzysztof Listos, Piotr Gęca i Bogusław Kukuryk oraz byli prezesi GLKS - Eugeniusz Drwal i Tomasz Świstak.

Wyróżnienia w postaci "Srebrnych Odznak Honorowych LZPN" trafiły do obecnego trenera GLKS Głusk Mariusza Adamczyka oraz piłkarzy - Damiana Brydy, Kamila Brydy, Andrzeja Gutka, Rafała Rubaszki, Krzysztofa Sienkiela i Piotra Prędoty.

Ponadto "Srebrną Odznaką Jubileuszową 100-lecia Lubelskiego Związku Piłki Nożnej" zostali uhonorowani działacze - Konrad Borzęcki i Tomasz Mordel, który był jednym z założycieli klubu.

Z okazji 30-lecia GLKS jubilaci otrzymali również kryształowy grawer od wójta gminy Głusk Jacka Anasiewicza i przewodniczącej rady gminy Sylwii Jurek. Gratulacje i życzenia odebrali też od radnych Rady Powiatu w Lublinie Anny Grzywaczewskiej i Urszuli Paździor, zastępcy wójta gminy Głusk Łukasza Wójtowicza, prezesa Adam Kuny i Marka Kamińskiego z Gminnego Zakładu Komunalnego Głusk, zarządzającego "Areną Głusk", na której na co dzień trenuje i rozgrywa mecze ligowe GLKS oraz Zdzisława Drwala i Marka Kroszki z Fanklubu GLKS.

W mniej oficjalnej części uczestnicy uroczystego spotkania wspominali dotychczasowe osiągnięcia klubu i snuli plany na przyszłość przy pieczonym prosiaku, ufundowanym przez przewodniczącego fanklubu Marka Kroszkę, i obiedzie przygotowanym przez firmę "Ring Ring Catering" z Końskowoli.

Organizatorzy obchodów dziękują również Urszuli Gęcy i Kołu Gospodyń Wiejskich w Ćmiłowie za bezpłatne udostępnienie sali i profesjonalną obsługę, firmie "Incobex" z Bielska-Białej za wsparcie finansowe oraz DJ Weaver i DJ Aygo za oprawę muzyczną.

Działacze, piłkarze i sympatycy GLKS Głusk świętowali swoje 30-lecie w dobrych nastrojach, bo zespół, występujący w grupie III "A" klasy po czterech kolejkach nowego sezonu zajmuje pierwsze miejsce, mając na koncie trzy zwycięstwa i jeden remis. Do tej pory podopieczni trenera Mariusza Adamczyka pokonali 8:0 "Avenir" Jabłonna, 3:2 "Victorię" Rybczewice i 3:1 "Piotrkovię" Piotrków oraz zremisowali bezbramkowo z "Milą" Turka. W najbliższy weekend GLKS Głusk jedzie na mecz do Nasutowa.

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-jubileusz-glks-glusk-foto,29531,1.html

(fot. Damian Gerhand)

Powrót