USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Świetlica w Mętowie oficjalnie otwarta

Aktualności

Świetlica w Mętowie oficjalnie otwarta
18.09
2023

Świetlica w Mętowie oficjalnie otwarta

Zakończyła się „Kompleksowa rewitalizacja Gminy Głusk”. Jej ostatnim elementem była przebudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Mętowie, którego uroczyste otwarcie odbyło się w niedzielę 17 września.

W ramach inwestycji na parterze część klatki schodowej i główne wejście do obiektu zostały przebudowane, a na poddaszu zostały wyburzone istniejące ściany i dobudowana nowa kondygnacja. Obecnie na parterze swoją siedzibę nadal ma OSP, a na poddaszu mieści się nowa świetlica z aneksem kuchennym. Na dobudowanej kondygnacji do wykorzystania jest 230 metrów kwadratowych powierzchni, gdzie oprócz świetlicy zostało wygospodarowane pomieszczenie wielofunkcyjne do organizacji zajęć ruchowych z szatnią, pralnią i sanitariatami.

Wszystko kosztowało ponad 2 miliony 200 tysięcy złotych, z czego prawie 1 milion 80 tysięcy stanowiły środki z Unii Europejskiej i budżetu państwa.

Podczas niedzielnej uroczystości symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz, przewodnicząca rady gminy Sylwia Jurek, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Gminy Głusk Agnieszka Potępska, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Mętowie Henryka Mielnik i sołtys Jadwiga Wójcik, prezes OSP Mętów Sylwester Adamek oraz obecny proboszcz parafii w Ćmiłowie ksiądz Józef Sarzyński i były proboszcz ksiądz kanonik Józef Czerwieniec, którzy poświęcili obiekt.

Wśród gości byli wicemarszałek województwa lubelskiego Zbigniew Wojciechowski, radni Rady Powiatu w Lublinie - Urszula Paździor, Maria Studzińska i Andrzej Kłapeć, a także przedstawiciele służb mundurowych, delegacje KGW z gminy Głusk oraz mieszkańcy Mętowa i okolicznych miejscowości.

Oficjalnemu otwarciu nowego obiektu towarzyszył festyn, "Skarby runa leśnego", który KGW w Mętowie zorganizowało dzięki wsparciu Lasów Państwowych. Członkinie koła kusiły podniebienia gości pierogami z kominków, ciastami z jeżynami czy orzechami laskowymi oraz innych smakołykami z wykorzystaniem "darów lasu". W części artystycznej wystąpił zespół śpiewaczy "Głuskowianki" a całość zakończyła kilkugodzinna zabawa taneczna.

"Nadbudowa i przebudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Mętów" była ostatnim zadaniem w ramach "Kompleksowej rewitalizacji Gminy Głusk", finansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.

W ramach tego projektu miejscowy samorząd m.in.: przebudował boisko w Wilczopolu-Kolonii, rozbudował świetlice w tej miejscowości oraz w Ćmiłowie, wybudował "Miejsca spotkań" w Żabiej Woli, a także na nowo zagospodarował otoczenie stawów w Dominowie.

Realizacja wszystkich zadań kosztowała ponad 13 milionów 385 tysięcy złotych, w tym 6 milionów 660 tysięcy złotych to pieniądze z EFRR, ponad 780 tysięcy złotych z budżetu państwa, a pozostałe środki to wkład własny Gminy Głusk.

 

 

(fot. UG Głusk)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-swietlica-w-metowie-oficjalnie-otwarta-foto,29566,1.html

 

Powrót