USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Strażackie mistrzostwa piłkarzy na...

Aktualności

Strażackie mistrzostwa piłkarzy na Arenie Głusk
25.09
2023

Strażackie mistrzostwa piłkarzy na Arenie Głusk

Reprezentacja Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie wygrała drugie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Piłce Nożnej Sześcioosobowej o Puchar Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. W turnieju, który odbył się w piątek 22 września na Arenie Głusk w Dominowie, wzięło udział dziewięć zespołów z komend powiatowych i miejskich oraz gościnnie ekipa gospodarzy, złożona z przedstawicieli OSP z gminy Głusk.

Rywalizacja rozpoczęła się od zmagań grupowych, z których po dwie najlepsze drużyny awansowały do dalszej fazy mistrzostw. W finale KM PSP Lublin zmierzyła się z KM PSP Biała Podlaska, ale w regulaminowym czasie gry był remis i o wszystkim decydowały rzuty karne. Te lepiej wykonywali strażacy z Lublina, wygrywając ostatecznie w serii jedenastek 2:1.

W meczu otrzecie miejsce KM PSP Zamość wygrała z KP PSP Włodawa 2:0.

Reprezentacja OSP Głusk w fazie grupowej wygrała trzy mecze i jeden przegrała, ulegając tylko późniejszym zwycięzcom mistrzostw. Ze względów regulaminowych, nie mogła jednak zagrać w półfinałach, ale jeden z piłkarzy zdobył jedną z nagród indywidualnych. Tytuł "króla strzelców" przypadł bowiem zdobywcy 8 goli Mateuszowi Filipczukowi.

Pozostałe wyróżnienia indywidualne zdobyli najbardziej wartościowy piłkarz - Błażej Omański z KM PSP Zamość i najlepszy bramkarz - Wojciech Podlaski z KM PSP Lublin.

Medale i inne trofea dla uczestników piątkowych zawodów wręczyli zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie starszy brygadier Tomasz Podkański i sekretarz Gminy Głusk Bogusław Kukuryk. W rozpoczęcie turnieju samorząd gminę reprezentowali również zastępca wójta Łukasz Wójtowicz, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Urszula Paździor i prezes Gminnego Zakładu Komunalnego Adam Kuna.

Współorganizatorami mistrzostw były komendy wojewódzka i miejska PSP w Lublinie oraz Urząd Gminy Głusk.

 

(fot. KW PSP w Lublinie)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-strazackie-mistrzostwa-pilkarzy-na-arenie-glusk-foto,29590,1.html

 

Powrót