USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Trzecia liga w Dominowie

Aktualności

Trzecia liga w Dominowie
12.10
2023

Trzecia liga w Dominowie

Rzadko się zdarza, by drużyna piłkarska, która nie rywalizuje na żadnym poziomie rozgrywkom, a na co dzień nawet.. nie trenuje, dotarła do IV rundy Pucharu Polski. Tak jest w przypadku reprezentacji "Akademii Footbolisty Głusk", która w przyszłym tygodniu na boisku w Dominowie powalczy o awans do kolejnej fazy pucharowych rozgrywek w okręgu lubelskim.

Mecz z trzecioligową "Świdniczanką" Świdnik odbędzie się na Arenie Głusk w środę 18 października o 15.00.

"Akademia Footbolisty Głusk" zajmuje się przede wszystkim szkoleniem dzieci i młodzieży. - Do udziału w tegorocznych zmaganiach o Puchar Polski zgłosiliśmy seniorską drużynę, złożoną z rodziców, trenerów, sponsorów i przyjaciół akademii, w tym zawodników, którzy kiedyś grali nawet na poziomie III ligi. W pierwszej rundzie pokonaliśmy "Tajfun" Ostrów Lubelski 6:2, w drugiej "Ruch" Ryki 1:0, a w trzeciej A-klasowy "Ludwiniak" Ludwin 3:0 - mówią Informacyjnej Agencji Samorządowej autor pomysłu Jarosław Stępień i prezes AF Sylwester Lis.

W IV rundzie przed reprezentacją akademii trudne zadanie, ponieważ na Arenie Głusk w Dominowie zagrają z III-ligową "Świdniczanką" Świdnik, która w składzie i sztabie szkoleniowym ma wiele znanych nazwisk. Trenerem jest wieloletni bramkarz "Avii" Świdnik Łukasz Gieresz, a pomagają mu m.in. Tomasz Lenart czy syn legendy reprezentacji Polski Władysława Żmudy - Przemysław Żmuda, dawniej grający w "Motorze" Lublin czy "Stali" Stalowa Wola. Wśród piłkarzy są inni zawodnicy, kojarzeni ze znanymi klubami w regionie i nie tylko, w tym choćby: Paweł Socha i Mateusz Pielach ("Wisła" Puławy), Hubert Kotowicz ("Chełmianka" Chełm), Patryk Czułowski ("Wigry" Suwałki i "Chełmianka"), Mateusz Kompanicki ("Chełmianka" i "Avia" Świdnik), Michał Zuber ("Górnik Łęczna"), czy Michał Paluch ("Lublinianka" Lublin).

Znanych postaci nie brakuje również w ekipie gospodarzy pucharowego starcia. W "Akademii Footbolisty Głusk" grają m.in. były bramkarz "Górnika Łęczna", "Arki" Gdynia i "Śląska" Wrocław Krzysztof Żukowski, mający za sobą trzecioligową przeszłość - Jarosław Walęciuk, Wiktor Bogusz i Rafał Stępień, czy występujący kiedyś w IV lidze szkoleniowcy - Sylwester Lis i Jarosław Stępień.

Niekwestionowanym faworytem środowego spotkania jest ekipa ze Świdnika, ale gospodarze obiecują, że ambitnie powalczą o awans do kolejnej rundy Pucharu Polski, w myśl przyświecającego drużynie hasła "Po marzenia". Liczą przy tym nie tylko na własne umiejętności, doświadczenie i zaangażowanie, ale również wsparcie kibiców, zapraszając w środowe popołudnie na Arenę Głusk w Dominowie.


(fot. pzpn.pl)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-trzecia-liga-w-dominowie,29697.html?p=1

Powrót