USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności W czołówce prestiżowego rankingu...

Aktualności

W czołówce prestiżowego rankingu samorządowego
13.10
2023

W czołówce prestiżowego rankingu samorządowego

Gmina Głusk ma podwójne powody do zadowolenia po tegorocznym Samorządowym Forum Kapitału i Finansów w Katowicach. Podczas obrad, które zakończyły się w czwartek 12 października, Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” ogłosiło wyniki rankingu „Sukces kadencji 2018 – 2023”, w którym głuski samorząd zajął czołowe miejsca.

Wśród gmin wiejskich w kategorii "Sukces infrastrukturalny kadencji 2018 - 2023" Gmina Głusk zajęła pierwsze miejsce, a w ogólnym zestawieniu "Sukces kadencji" - ósme.

Ranking, który opracowali prof. Paweł Swianiewicz z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i dr Julita Łukomska z Uniwersytetu Warszawskiego, powstał na podstawie informacji z różnych źródeł, w tym danych Głównego Urzędu Statystycznego i oficjalnych sprawozdań finansowych gmin z lat 2017 - 2022. - W zestawieniu "Sukces infrastrukturalny" były oceniane m.in. wielkość wydatków, finansowanych z programów unijnych, liczba nieruchomości podłączonych do kanalizacji komunalnej i oczyszczalni ścieków, długość ścieżek rowerowych oraz ilość odpadów komunalnych zebranych selektywnie - relacjonuje zastępca wójta gminy Głusk Łukasz Wójtowicz, który odebrał w Katowicach obydwa wyróżnienia.

 

 

(fot. UG Głusk)

Powrót